Sportovní život se dnešním dnem více přibližuje normálu

                   

Postupné rozvolňování bezpečnostních opatření směřuje k tomu, že se můžeme pomalu a jistě vracet k takzvanému normálu. A to se týká i sportovního světa. S dnešním dnem, 11. 5. došlo k rozvolnění dalších dřívějších opatření. Podívejme se společně na to, co vše je od dnešního dne povoleno a jakým způsobem se už můžeme sportovním aktivitám věnovat.

Může se dovnitř i ven

První rozvolnění se týká povolení sportování jak na vnitřních, tak i na venkovních sportovištích. Zatímco v minulosti bylo třeba respektovat pravidla o celkem omezeném počtu lidí, nyní už mluvíme o tom, že může naráz trénovat až stovka sportovců. To je pozitivní zpráva hlavně pro profesionálnější kluby a oddíly, které se mohou začít naplno věnovat přípravě všech svých svěřenců. Dobrá zpráva to je hlavně pro fotbalové kluby, jelikož těm už bude podle posledních zpráv poměrně brzy začínat liga a tak je třeba na ní plnohodnotně trénovat.

iZdroj fotografie: vzdy.sk

Připomeňme, že například fotbalisté mohli doposud trénovat jenom v menších skupinkách a také museli být od sebe dostatečně daleko. Dnešní rozvolnění s sebou přináší možnost začít trénovat plnohodnotně, jako před epidemií koronaviru.

Sportovní akce jsou povoleny

Další rozvolnění se týká samotných sportovních akcí. Zatímco ty byly v souvislosti s bezpečnostními opatřeními zcela zakázány, tak nyní došlo k jejich povolení. Opět ale stále za určitých bezpečnostních opatření. Ty se týkají především celkového počtu lidí, a konkrétně potom diváků. Nutno říci, že i zde platí pravidlo maxima 100 lidí, a dále pravidlo toho, že jednotlivá klání musí být uskutečňovány bez diváků.

iZdroj fotografie: yandex.ru

Sportovat může i veřejnost

Zatímco výše jsme mluvili hlavně o profesionálním sportu, nyní se dotkneme i toho amatérského. Pro něho doposud platila omezení o počtu deseti lidí. I toto bylo následně rozvolněno a maximální počet na jednom místě je 100. Také už se milovníci sportu nemusí omezovat jenom na venkovní prostory, jelikož mohou začít trénovat i na dalších místech, jako jsou klasické posilovny, jsou to také fitness centra, ale i tělocvičny nebo sportovní haly. Co však zatím zůstává i nadále zavřeno, to jsou bazény.

Diskuze Vstoupit do diskuze
82 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články