Sergio Perez má COVID-19! Velkou cenu Británie nepojede.

Sergio Perez má koronavirus
Zdroj fotografie: formula1.com

Sergio Perez nepojede tento víkend velkou cenu Británie, byl pozitivně testován na koronavirus. Je mu dobře, říká vedení týmu.

Hlavní řidič monopostu Racing Point Sergio Perez již nebyl ve čtvrtek na okruhu podat rozhovory s novináři, z důvodu neprůkazného testu na COVID-19. Následně byl otestován znovu, koronavirus se potvrdil.

Sergio Perez má koronavirus 2
Zdroj fotografie: formula1.com

Vyjádření F1 a FIA.

Vedení FIA a Formula 1 se k celé situaci vyjádřilo.

„Perez je současně izolovaný dle platných předpisů FIA. Řídíme se instrukcemi od lokálních lékařů, takto budeme i pokračovat, celý proces nepodceníme a společně s WHO to vyřešíme.

S asistencí lokálních organizátorů velké ceny Británie, Britských zdravotníků a FIA COVID-19 programu jsme prošli celou trať a všichni, kdo byli v blízkém okolí Pereze jsou již v karanténě.

Celý proces byl rychlí a přesný od FIA a Formula 1. Tato „nehoda“ nebude mít žádný další dopad na závodní víkend.“

Racing Point má dobré zprávy.

Vedení Racing Pointu se k nákaze vyjádřilo pozitivně.

„Sergio je na tom fyzicky velice dobře, má i dobrou náladu. Bude i nadále v izolaci dle platných předpisů FIA a Formula 1. Spolupracujeme se zdravotníky ze Silverstonu. Naše hlavní priorita je bezpečnost týmu a celého sportu.“

Perez Racing Point
Zdroj fotografie: formula1.com

Velká cena Británie.

Velká cena Británie startuje již dnes 31. 7. 2020. Čeká nás dnešní trénink a zítřejší kvalifikace. Samotný závod se pojede opět bez diváků a to v neděli 2. 8. 2020.

Co k závodu řekl Lewis Hamilton?

„Velká cena Británie je nejlepší závod a je to hlavně díky fanouškům, kterých vždycky dorazí tisíce a udělají skvělou atmosféru. Takže bez nich to bude super divné.“