Šéf WHO varuje před olympiádou. Nemusela by být bezpečná

Šéf WHO, tedy ředitel Světové zdravotnické organizace má obavy z konání olympijských her. Podle několika jeho vyjádření by uskutečnění tak velké sportovní akce nemuselo být bezpečné. Zvláště proto, že nikdo nedokáže odhadnout, jak se vše do příštího roku vyvine.

Zdroj fotografie: newschain.uk

Byla to právě Světová zdravotnická organizace, známá pod zkratkou WHO, která doporučila konání letošních letních olympijských her v Tokiu odložit. I když si pořadatelé dlouho stáli za tím, že hry budou v letošním termínu, tak nakonec přišla změna. A olympijské hry byly odloženy. A to zhruba o rok.

Riziko stále existuje

Důvodem odložení byly pochopitelně obavy z koronaviru, které se ukázaly jako správné. Počet nemocných v mnoha zemích raketově stoupal a postihoval většinu světa. Bylo tedy jasné, že tak velkou akci uspořádat nelze. Podle šéfa WHO však bude riziko existovat i během příštího roku a tak náhradní termín může být v určitých směrech stále poměrně problémovou akcí.

Zdroj fotografie: 123ru.net

V první řadě je třeba připomenout, že nikdo nedokáže odhadnout, co přesně za rok bude. Zda se pomůže koronavirus vymýtit, jak bude vypadat celková promořenost, nebo jak na tom budou jednotlivé další země. Také je třeba připomenout, že podle některých zdravotnických expertů je pořádání olympiády rizikem také z toho pohledu, že na nemoc covid-19 ještě neexistuje efektivní vakcína.

Obrovská akce pro lidi z celého světa

Obavy jsou možná na místě, jelikož olympijské hry v Tokiu budou skutečně obrovskou akcí. Jenom pokud jde o sportovce, tak se jich má objevit zhruba 11 tisíc, a to z celkem 200 zemí. A to mluvíme jenom o lidech, kteří budou závodit. K nim se přidávají také velmi početné týmy, které jsou potřeba. K tomuto přidejme také mnoho fanoušků, taktéž z celého světa a je jasné, že riziko může stoupat.

Zdroj fotografie: kanpai-japan.com

Zatím stále platí to, co bylo původně ujednáno. I na základě doporučení WHO byl letošní termín olympijských her odložen a ty se budou konat až v příštím roce. V podstatě v totožném termínu, jelikož zahajovací ceremoniál je naplánován na 23. července 2021. Tedy pokud ještě v budoucnu nedojde k dalším změnám, hlavně s přihlédnutím na šíření koronaviru.