NBA bude dohrávat jenom 22 týmů. Satoranský si už nezahraje

Zdroj fotografie: rma.ru

Restart sezony NBA byl potvrzen. Dobrou zprávou je, že basketbalisté ještě budou moci zabojovat o vítězství. Tou špatnou je fakt, že nebude hrát jediný Čech Tomáš Satoranský. Jeho tým se do užšího výběru nedostal.

Rada guvernérů NBA došla k rozhodnutí, že se basketbalová liga bude moci po dlouhé pauze způsobené koronavirem opět restartovat. Pro řadu týmů je to dobrá zpráva. Pro některé však nikoliv, jelikož restart ligy bude spojený s několika úpravami. A ty způsobily, že letos už nebude hrát tým Chicago Bulls, za které hraje jediný Čech v NBA, a to Tomáš Satoranský.

Zdroj fotografie: bookmaker-ratings.ru

Jak bude restart ligy vypadat?

Restart NBA bude spojený s poměrně jednoduchými pravidly. Soutěž bude nadále pokračovat jenom pro 13 nejlepších týmů. A to pro 13 celků ze Západní konference a pro 9 celků z Východní konference. Jednoduchými počty lze odvodit, že celkem 8 klubů je mimo hru. A mezi ně se řadí také Chicago, za které hraje Satoranský. Jednoduše řečeno, restart sezony se týká jenom těch klubů, které byly před přerušením na příčkách, které by jim zajistily play-off.

Tyto týmy následně absolvují osm zápasů v základní části, kde se rozhodne o jejich nasazení v play-off. Prvních sedm týmů z každé konference bude mít postup jistý. Týmy na osmé a deváté pozici se utkají spolu o poslední postupové místo. A to v případě, že mezi nimi bude rozdíl větší než 4 vítězství. Následovat už bude klasický formát play-off, na jehož konci bychom měli znát vítěze letošní sezony NBA.

Zdroj fotografie: varzesh3.com

Na neutrální půdě

Zajímavé je na restartu sezony také to, že bude naplánován na neutrální půdě. Tím místem, kde se budou jednotlivé zápasy hrát, bude areál ESPN Wide World of Sports, který patří společnosti Disney. Podle současných plánů by mělo k obnovení ligy dojít 31. července, což je zhruba za necelé dva měsíce od dnešního dne. Pokud vše půjde dle současných a také schválených a potvrzených plánů, znamenalo by to dohrání sezony, která byla kvůli koronaviru přerušena 11. března, až v průběhu podzimních měsíců. Nejpozdějším datem má být 12. říjen, na který je naplánováno případné sedmé finále, pokud k němu dojde.