Nástupcem Vettela ve Ferrari by měl být Sainz z McLarenu

Když Sebastian Vettel oznámil svůj konec ve Ferrari, pochopitelně se začalo ihned spekulovat nad dvěma věcmi. Tou první je otázka, kam půjde. A tou druhou je otázka, kdo ho nahradí. Tady možná bude brzy jasno.

Zdroj fotografie: sportclub.ru

Sebastian Vettel ukončil své působení v týmu Ferrari. Důvodem bylo podle dostupných zpráv to, že mu letos končila smlouva a na nové se s týmem nedohodl. Podle informací byla nabízená smlouva spíše krátkodobá a částka byla spíše nižší. Podle vyjádření jezdce nebyly peníze hlavním důvodem odmítnutí a tak lze jenom spekulovat nad tím, proč ke kompromisu nedošlo.

Kdo bude jeho nástupcem?

Ihned po oznámení zprávy, že čtyřnásobný šampion u Ferrari končí, se začalo spekulovat nad tím, kdo by ho mohl nahradit. V tuto chvíli je nejžhavějším kandidátem, alespoň podle toho co se píše v Německu, Španěl Carlos Sainz. A toto jméno není pro fanoušky Formule 1 nijak neznámé, jelikož se jedná o jezdce týmu McLaren. A právě jemu u týmu letos končí smlouva. Pokud by nedošlo k jejímu prodloužení, bude si hledat nové angažmá. V tu chvíli dané zatím nepotvrzené informace začínají dávat jasný smysl. A ty nakonec po určitém čekání byly přece jenom potvrzeny.

Zdroj fotografie: drive2.ru

Žádný nováček

Španěl Carlos Sainz rozhodně není žádným závodním nováčkem, jelikož celkem v seriálu Formule 1 odjezdil slušných pět sezon. Tou nejvydařenější byla zatím ta poslední. V ní skončil celkově na šestém místě, což je jeho nejlepší umístění v kariéře v rámci Formule 1. K tomu všemu je třeba říci, že závodění má v krvi, protože jeho otec dříve jezdil rallye. Pokud přestoupí do Ferrari, bude mít společnost Charlese Leclerca, který se v loňské sezoně umístil o dvě pozice před ním, na čtvrtém místě.

Zdroj fotografie: elespanol.com

Kam půjde Vettel

S odchodem Vettela se začalo mluvit také o tom, kam půjde on. Některé informace spekulovaly o tom, že by se mohl rozhodnout ke konci kariéry. Jiné zase o tom, že by jezdil jiný motoristický sport. A také zde byly hlasy, že by nadále zůstal ve Formuli 1. A jelikož se aktuálně uvolnilo místo u stáje Mclaren, tak by to nemusely být jenom menší a slabší stáje, kde by se mohl ucházet o angažmá. I toto může být jednou z možností, ale nepředbíhejme. Jak jsme se ale na poslední chvíli dozvěděli, k něčemu takovému nedojde, do McLarenu zamíří Ricciardo.