Messi ve výdělcích spadl na třetí místo. Nejvíce bere tenista Federer

Zdroj fotografie: sportclub.ru

Že jsou mzdy některých sportovců astronomické, o tom není pochyb. Pokud žijete v domnění, že nejlépe placeným sportovcem je fotbalista Messi, není tomu tak. Na první pozici ho vystřídal tenista Federer.

Tenista Roger Federer je nejenom známým sportovcem na tenisových dvorcích, ale nyní bude také známým sportovcem, pokud jde o peníze. To proto, že podle žebříčku magazínu Forbes se stal aktuálně nejlépe vydělávajícím sportovcem světa. Doposud tomuto žebříčku kraloval fotbalista Messi, který se propadl. Ne ale na druhé, ale až na třetí místo.

Zdroj fotografie: eurosport.ru

Kolik bere Federer a kolik ostatní?

Kdo je aktuálním králem žebříčku nejlépe vydělávajících sportovců, to již víme. Je to tenista Roger Federer, který si podle časopisu Forbes dokázal za rok vydělat 106,3 miliony amerických dolarů, což je částka která v přepočtu na naše činí asi 2,6 miliard korun českých. Nejde ale jenom o příjmy z tenisových turnajů, jelikož velký podíl na takto vysokých výdělcích mají především sponzorské smlouvy.

Pokud se podíváme i na další v žebříčku, tak musíme říci, že ani ti nevydělávají nijak málo. Spíše naopak. Na druhém místě figuruje fotbalista Cristiano Ronaldo, který si podle všeho přišel na částku kolem 105 milionů dolarů. Na místě třetím je loňský král tohoto žebříčku Lionel Messi, který vydělal 104 milionů dolarů za posledních dvanáct měsíců.

Zdroj fotografie: news.ru

Kdo se dále v žebříčku umístil?

Podívejme se i na další sportovce, které se mohou pyšnit tím, že jsou na horních příčkách nejlépe vydělávajících sportovců světa. Na místě čtvrtém opět nechybí další ze známých slavných fotbalistů, a to Brazilec Neymar, který vydělal za uplynulý rok 95,5  milionu amerických dolarů. Poslední pětici těch nejvíce vydělávajících uzavírá basketbalista LeBron, který si podle dostupných informací přijde na částku 88,2 milionů korun. V porovnání s prvním Federerem je to už o poznání menší částka.

Vysoké výdělky nejsou v tenise výjimečné

I když obvykle žebříčkům dlouhodobě dominuje fotbal, je třeba říci, že tenis se do popředí dostává stále více. Dokonale to demonstruje třeba žebříček nejvíce vydělávajících sportovkyň, který má na první místě tenistku Naomi Ósakaovou. Tato japonská hráčka v čele žebříčku vystřídala jinou tenistku, kterou je Serena Williamsová.