Kalendář MotoGP je chudší o trojici naplánovaných závodů

                   

Fanoušci motocyklových závodů pláčou, jelikož z kalendáře MotoGP mizí kvůli koronaviru další závody. Tentokrát bylo rozhodnuto hned o třech závodech najednou, u kterých je v tuto chvíli tedy už stoprocentně jasné, že se nepojedou. Nebudou ani odloženy na náhradní termín, což je hlavně pro místní fanoušky velmi citelná zpráva.

Odložené Německo

Prvním závodem, který se letos vůbec neuskuteční, je Velká cena Německa. Závod, který se měl odjet na Sachsenringu byl z důvodu pandemie nejprve odložen s tím, že by se následně vše uskutečnilo v dodatečném termínu. Nakonec došlo k rozhodnutí, že tento podnik bude definitivně zrušený. Němečtí fanoušci MotoGP tak mají smůlu.

iZdroj fotografie: motograndprix.motorionline.com

Nepojede se ani Nizozemsko, ani Finsko

Další z podniků, které se letos nepojedou, je Velká cena Nizozemska, která se měla uskutečnit v Assenu. I tady se organizátoři rozhodli k tomu, že závod nebude odložen, ale že bude zrušený bez náhrady. A stejný osud se dočkal i poměrně specifického závodu. Tím byla Velká cena Finska, která se měla v této zemi jet po dlouhých několika desetiletích. Nyní už je bohužel jasné, že ani tento závod svůj náhradní termín mít nebude, jelikož byl zrušen. Dobrou zprávou pro fanoušky by však mělo být to, že by se měl uskutečnit příští rok. Pokud to bezpečnostní opatření dovolí.

iZdroj fotografie: blog.darmawisataindonesia.co.id

Sezona od července do listopadu

Pořadatelé závodů MotoGP mají nejenom mnoho starostí s rušením a případným odkládáním závodů. Musí řešit i další věci, jako jsou možné scénáře samotného startu sezony. Podle posledních zpráv je v plánu odstartovat sezonu už v červenci a dokončit ji v listopadu. Přesné termíny se zatím stále ještě neví.

iZdroj fotografie: advrider.com

Pokud by se jednalo skutečně o červenec, mohlo by být reálné, že by se v tento měsíc odjela některá z odložených Velkých cen. Pokud by k tomu nedošlo, začalo by se oficiálně až v srpnu. A to v termínu 9. srpna, který je spojený s Velkou cenou České republiky, která zatím nebyla ani zrušena, ani odložena. V tuto chvíli se vyčkává.

Scénářů je celá řada

Pořadatelé jsou v tuto chvíli v nezávidění hodné pozici, jelikož musí řešit celou řadu krizových scénářů. Možné rušení a odkládání je jenom zlomek toho, co se závodů Moto GP týká. Ve hře jsou například bezpečností omezení jednotlivých zemí, možnosti týmů a jezdců testovat, stejně jako omezení související se shromažďováním osob, což by znamenalo nutnost odjet řadu závodů bez diváků.

Dodejme, že MotoGP v podstatě letos ještě ani nezačala. V Kataru, kde sezona startovala, se představili jenom jezdci nižších kubatur, v rámci Moto2 a Moto3. Královská kategorie se nakonec neodjela.

Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články