Hamilton kritizuje F1 za to, že nevyšlo vyjádření k věci, která nemá se závody souvislost

Zdroj fotografie: sportclub.ru

Šestinásobný mistr světa závodů Formule 1 Lewis Hamilton vyslal kritiku na představitele F1 za to, že mlčí. Že mlčí v souvislosti s událostmi, která se týká smrti Afroameričana George Floyda. Zmínil i důvod.

Poměrně kontroverzní a zcela nepochopitelné vyjádření vypustil ze svých úst šestinásobný mistr světa Lewis Hamilton. Tento známý pilot Formule 1 se do zástupců tohoto motoristického sportu doslova opřel kvůli tomu, že mlčí. Že mlčí v souvislosti s případem Afroameričana George Floyda, kterému policejní brutalita zasahujícího policisty způsobila smrt.

Zdroj fotografie: vladtime.ru

Tento případ otřásl nejenom celými spojenými státy, kde nyní dochází k velkým nepokojům, ale otřásl také celým světem. Vyjádření na toto téma přicházejí snad od každého. Nic na toto téma však nepřišlo ze strany F1. A právě toto se stalo terčem kritiky ze strany Hamiltona.

Britský závodník zná důvod

Nejenom, že si britský pilot Formule 1 hájící barvy Mercedesu vyjádřil na to konto, že představitelé F1 na toto téma mlčí a nevydali žádné prohlášení. Hamilton si ještě přisadil a uvedl dokonce i důvod, proč tomu tak je. A ten jak jinak souvisí právě s rasismem. Důvodem mlčení je podle něho to, že v motorsportu obecně, formuli 1 nevyjímaje, dominují především běloši. Neopomněl v souvislosti s tím také zmínit, že je to právě on, kdo je jako jeden z mála lidí v této oblasti, kdo nemá bílou barvu kůže.

Zároveň ale uvedl i to, že odsuzuje současné demonstrace, které se zvrhly a jsou plné násilí, rabování a porušování zákonů. S nimi nesouhlasí. Zároveň nebyl jediným pilotem F1, který přidal své vyjádření ke smrti Afroameričana George Floyda. Stejně tak se na toto téma vyjádřil třeba Ricciardo, Norris, nebo Lafiti.

Zdroj fotografie: sportsdaily.ru

Musí se F1 vyjadřovat?

Otázkou je, na kolik je Hamiltonova kritika zástupců F1 konstruktivní a na kolik je jeho vyjádření o dominanci bělochů v motorsportu urážlivá. Smrt George Floyda sice zasáhla celý svět a vyvolala mnoho reakcí, ale objektivně není důvod k tomu, aby se k jeho smrti musel vyjádřit naprosto každý. Třeba i vedení Formule 1. Zvláště, když souvislosti s jeho smrtí a závoděním obecně neexistují.

Nehledě na fakt, že vedení F1 má v tuto chvíli mnohem jinačí starosti, které souvisí spíše s tím, jak bude vypadat letošní sezona a kdy se konečně rozběhne. Podle prvotních informací by se první závody měly jet začátkem července, v Rakousku.