Froome završí u Izraelců, tým INEOS se rozpadá

                   

Konec po deseti letech. Cyklistický tým INEOS, dříve Sky, potvrdil na svém webu, že ke konci roku s Chrisem Froomem neprodlouží končící kontrakt. Chris se v barvách cyklistické stáje stal čtyřikrát šampionem Tour de France, dvakrát ovládl Vueltu a jednou Giro d’Italia. Froome, rodák z keňského Nairobi, bude od roku 2021 oblékat dres týmu Israel Start-Up Nation, ISN, jenž má novou licenci World Tour.

A proč smlouvu neprodloužit?

Tým na rozkvétající šeptandu o Froomově konci aktivně reagoval. Dle některých spekulací neměl nejlepší závodník stáje jet dokonce ani na konec prázdnin odloženou Tour de France.

  • Smlouva mu má stejně po létě končit
  • Tým nechce být v oslabení a potřebuje se soustředit
  • Chtějí utnout spekulace o Froomově konci
iZdroj fotografie: blog.betfred.com

„Rozhodli jsme se neobnovit Chrisovu nynější smlouvu, jež má na konci léta končit. Oznamujeme to dříve, než je zvykem, protože chceme utnout spekulace a umožnit týmu plné soustředění na přicházející sezónu,“ napsal v prohlášení INEOSu na webu šéf stáje Dave Brailsford.

Tým oslabený Chrisem

Britský závodník Chris se během již uplynulých 12 měsíců zotavoval po zranění z děsivého pádu během tréninku na Critérium du Dauphiné. Jeho pozice kvůli tomu přestala být stabilní. Šampion Chrisovi role chce mít samozřejmě jasně vedoucí postavení. Tu mu ovšem v současnosti tým INEOS nemůže zaručit. Přestupem do jiné stáje si ji ale naopak získá. Díky tomu se však týmu INEOS otevřela cesta pro další závodníky, jež na tuto příležitost čekají a věnovali jí spousty tvrdé práce.

iZdroj fotografie: standard.co.uk

Zářné obzory pro nový tým

Froome teď však už hledí do budoucnosti. „ISN je nadaný tým, jenž udělal velký progres. Cítím, že společně jsme schopni dosáhnout velkých věcí,“ Napsal na Facebook izraelské stáje. Spolumajitel ISN označil jeho příchod za historický okamžik nejen pro tým, ale i pro celý izraelský sport. Tým je podle něj připraven kolem Chrise vybudovat podpůrnou sestavu, aby mohli společně psát historii a naplnit jejich hlavní cíl, vyhrát Tour de France.

Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články