Dnes před rokem, Anthoine Hubert, 1996-2019

Anthoine Hubert byl mladý Francouz, který zemřel zemřel před 365 dni na okruhu Spa při závodě F2. Zemřel jako bojovník, říká Lewis Hamilton.

Byl to kamarád současných jezdů F1.

Anthoine Hubert byl z generace jezdců, kteří se dostávají do F1. Mezi jeho kamarády patří Charles Leclerc, Estaban Ocon, Max Verstappen nebo Pierre Gasly. Tato parta společně závodila, byli to rivalové již od dětství. Sice se na okruhu nemuseli, ale v životě to byli přátelé.

iZdroj fotografie: formula1.com

Byl to právě Charles Leclerc, který byl s Anthoine Hubert veliký kamarád. Právě i proto byla jeho první výhra v seriálu F1 doslova magická. Formule 1 vždy startují den po F2. Charles Leclerc se dokázal kvalifikovat na prvním místě. V závodě řídil doslova božsky a s Anthoinem ve hlavě si dojel pro svou první výhru. První výhru daroval ztracenému Anthoinovi Hubertovi.

Světlá kariéra.

Anthoine Hubert začal s motosporty již v roce 2006, kdy se přihlásil do seriálu motokár. Bylo mu pouze deset let. Do stejného seriálu se přihlásil i Charles Leclerc a Pierre Gasly. V prvním závodě Anthoine dokonce dokázal vyhrát. Za pouhé čtyři roky se dokázal dostat na vrchol motokár a v roce 2013 dostal nabídku do seriálu Formule 4.

První sezóna ve F4 ho doslova nastartovala a hned další rok podepsal smlouvu a přešel do Formule 3. Následovala celá řada úspěchů. V seriálu F3 dokázal vyhrát celý šampionát a porazit jména jako např. George Russell. Jedenáct výher v první sezóně na jezdce přilákalo dost pozornosti. Proto se v roce 2019 Renault rozhodl jezdce posadit do svého monopostu pro celou sezónu F2.