Částečná útěcha pro Tomáše Řepku, navýšení trestu již nehrozí

                   

Nedávno jsme vás informovali o tom, že trest pro Tomáše Řepku v podobě dvou a půl let odnětí svobody ještě zdaleka nemusí být konečný. Kromě zpronevěry „svého“ luxusního vozidla a internetových útoků mířených na adresu bývalé manželky Vlaďky Erbové, s níž na svět přivedl potomka, se také potýkal s dalšími dvěma trestními stíháními, které se opíraly o jeho údajné neplacení alimentů na žádné z dětí. Jak tato ostře sledovaná kauza nakonec dopadla? A jak dlouhý pobyt ve vězení soud Řepkovi vlastně uložil?

Řepkovi se může ulevit (alespoň částečně)

Ne nadarmo se stal bývalý hvězdný stoper Sparty nebo West Hamu terčem posměchu internetových vtipálků, kteří glosovali, že tímto tempem nárůstu trestů by se Řepka nemusel už nikdy dostat na svobodu. Nejdříve mu soud uložil 15 měsíců odnětí svobody. Poté se Řepka odvolal a dočkal se navýšení trestu na 30 měsíců. Nyní ovšem přišla zpráva, která známému bouřlivákovi přinesla alespoň drobné zrnko útěchy. Jeho současný trest je totiž konečný. Podle informací, s nimiž přispěchala přední média České republiky, totiž nebude za neplacení alimentů na syna z prvního manželství nijak potrestán. Proč?

Řepka dlužil bývalé ženě Renátě na alimentech bezmála jeden milion korun. Za to mu hrozil trest odnětí svobody ve výši až jednoho roku. Soudkyně Alena Havlíková z Obvodního soudu pro Prahu 6 ovšem toto stíhání zastavila, což vyplývá z veřejné justiční databáze. Dle slov advokáta Tomáše Řepky tak učinila proto, že výše trestu, kterou vysloužilý fotbalista dostal uloženou v předešlém soudním líčení, tu aktuální převyšuje. Žádné kombinování nebo přičítání dalších měsíců není možné.

Podle některých novinářů ke zrušení stíhání možná přispěla i skutečnost, že Řepka část nebo celou dlužnou částku mohl uhradit. O tom však můžeme pouze spekulovat, žádné oficiální vyjádření se nám získat nepodařilo.

Jedno stíhání zastaveno, v případě druhého se teprve rozhodne

Řepka si již nyní může být jistý, že zanedbané alimenty z prvního manželství žádnému trestu nedojdou. Otázkou je, jak to dopadne v případě druhém. Částku pohybující se kolem 200 000 Kč totiž dluží i další exmanželce Vlaďce Erbové. Tomuto přečinu se brněnský městský soud hodlá věnovat v současné době.

Jako bonus k tomuto článku přikládáme také vyjádření Tomáše Řepky, se kterým se postavil před soudkyni Alenu Havlíkovou v březnu letošního roku, když se snažil hájit v otázkách zanedbaného výživného na dítě z prvního manželství:

„Nemám nic. První manželce zůstal byt za 15 milionů, chalupa za tři miliony. Moje majetkové poměry nejsou žádné. Úspory jsou fuč. Příjmy teď nemám.“

Těžko soudit, jestli v momentální konstelaci máme Řepku odsuzovat či litovat. Obrázek ať si každý z vás udělá sám…

Foto: espnfc.com.ar

Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články