Boxer Tyson Fury znovu čelí podezření z dopingu. V minulosti měl lhát

                   

Boxer Tyson Fury rozhodně není žádným neznámým sportovce. Právě naopak. Unikátní je na něm to, že na sebe dokáže upozornit nejenom přímo v ringu svými výkony, ale také mimo ring. A nutno říci, že některé situace by se nejlépe ani neměly stávat. Hlavně ty, které jsou spojeny s podezřením z dopingu, kterému aktuálně Tyson Fury znovu čelí.

Otevření kauzy

Abychom mohly dobře pochopit současný stav, je třeba vrátit se několik let zpět. Konkrétně potom do roku 2015. To byl boxer Tyson Fury pozitivně testovaný při dopingové kontrole. V jeho těle se našla látka zvaná nandrolon. V tu chvíli se pochopitelně rozjela série vyšetřování, s čímž souviselo i to, že možnost vyjádření dostal i samotný Tyson Fury.

iZDROJ FOTOGRAFIE: blog.betfred.com

Ten přišel s poměrně jednoduchým vysvětlením, jak se daná zakázaná látka do jeho těla dostala. Překvapivě to není z léku na astma, jako je tomu u řady jiných sportovců. Látka se mu do těla musela dostat po konzumaci masa z divokého prasete, které jedl. To mělo potvrdit i svědectví farmáře, od kterého maso pocházelo. Nyní však byla tato kauza opět otevřena, jelikož dost možná je obhajoba boxera postavena na lži.

Farmář v hlavní roli

Verzi boxera o tom, že se do jeho těla dostala zakázaná látka z masa, měl potvrdit i farmář, od kterého mělo toto závadné maso pocházet. Celá kauza se následně uzavřela tím, že boxer dostal dvouletý zákaz činnosti. Nyní se ale vše opět otevírá a antidopingová agentura UKAD chce obnovit původní vyšetřování. Možná bude původní trest změněn, jelikož při jeho udělování bylo přihlédnuto právě k vysvětlení s masem z kance, což nemusí být až tak úplně pravda.

iZDROJ FOTOGRAFIE: nzherald.co.nz

Farmář se totiž rozhodl promluvit a několika médiím dal rozhovor, ze kterého plyne jediné. Byl podplacen, aby při vyšetřování řekl to, co měl. Že právě on byl tím člověkem, který pro boxera zajistil maso, které bylo s největší pravděpodobností infikované právě látkou zvanou nandrolon, která se poté v boxerově těle našla. Farmář tak s odstupem času přišel se sdělením, že zalhal z důvodu finanční odměny.

Opětovné vyšetřování a vyšší trest

Celá kauza, původně z roku 2020, se tedy letos v roce 2020 znovu otevírá. UKAD, tedy antidopingová agentura jasně potvrdila, že se chce problémem znovu zabývat a chce znovu vyšetřit celou situaci. Pokud by se potvrdilo, že byl farmář skutečně podplacen a Tyson Fury neměl látku v těle kvůli konzumaci masa, ale protože skutečně dopoval, mohlo by dostat nový trest, v délce i osmi let.

iZDROJ FOTOGRAFIE: wallpapercave.com

Takto vysoký trest by byl s největší pravděpodobností posledním hřebíkem do jeho pomyslné rakve, jelikož po tomto problému by se patrně už do ringu nepostavil. I když je pravdou, že za svou kariéru toho zvládl hodně. Máme samozřejmě na mysli onu temnou stránku, která je spojená s pitím alkoholu a braní drog. I z toho se dokázal dostat. Osmiletý zákaz od antidopingové agentury je však přece jenom něco trochu jiného.

Diskuze Vstoupit do diskuze
86 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak jednoduše a u každého auta ušetřit několik litrů paliva. Bez investic, bez starostí, bez námahy
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Francouzský Scarabee se může při průzkumu plížit téměř neslyšně a zároveň je schopen zničit i tank
Události247.cz
Události247.cz
Okamura chce rekonstrukci vlády. A to i přesto, že Česko bude předsedat Evropské unii
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Archeologové rozluštili „zakázané“ texty staré 2 000 let. Co se na bambusových deskách dočetli?