S tímhle salátem se zbavíte přebývajících kil jedna dvě. Podívejte se, jak na něj

Se správně zvolenými potravinami jde hubnutí mnohem snadněji. Tenhle salát budete mít připravený během deseti minut, ale pryč bude během pěti. A kila? Ta s ním půjdou dolů sama.

Salát lze jíst samotný nebo jako přílohu.

Může se to zdát jako nesmysl, ale někdy ta správná kombinace potravin opravdu umí s nadbytečnými kilogramy dělat zázraky. A přesně takovou směs najdete i v tomto receptu, který lze právem nazvat jako salát na hubnutí. Někdy je obtížné shodit tuk a zpevnit tělo, proces trvá dlouho a občas se ani tak úplně nedaří. Pokud i vy potřebujete s hubnutím trochu pomoc, tak se podívejte, jaký salát si můžete připravit. Lze ho konzumovat jen tak samotný, nebo jako přílohu například k masu nebo dalším jídlům. Postačí vám na něj jenom pár ingrediencí.

 

Recept na salát s řepou

Potřeby:

  • 550 gramů červené řepy
  • 400 gramů mrkve
  • 2x středně velké jablko
  • 2x polévková lžíce nastrouhaného křenu
  • 2x polévková lžíce citrónové šťávy
  • ¼ hlávky zelí

Postup:

  1. Tento salát lze konzumovat v takto syrové podobě, kdy v podstatě stačí veškerou zeleninu oloupat, omýt, nakrouhat a poté dochutit citrónovou šťávou a křenem.
  2. Obecně ale platí, že červená řepa je mnohem lépe stravitelná v uvařené podobě. V takovém případě ji oloupejte, nakrájejte na větší kousky a vložte do hrnce. Na mírném ohni ji uvařte do změknutí a poté ji nadrobno nakrájejte do salátu.

Účinnost tohoto salátu spočívá ve výběru surovin. Červená řepa je velmi zdravá, ne nadarmo patří mezi top zdravé potraviny. Jablko a citrón jsou dobré na trávení, rovněž pomáhají správné funkci organismu a metabolismu. Mrkev je velmi lehká a plná vitamínů. Zelí a křen potom nejenom salát doplní, ale díky křenu si prohřejte organismus a očistíte ho od usazených škodlivin. S tímto salátem tedy svému tělu pomůžete nejen zbavit se přebytečného tuku, ale také mu doplníte živiny a vitamíny.

Pokud vám křen nechutná, nahraďte ho pálivější papričkou.