S tímhle salátem se zbavíte přebývajících kil jedna dvě. Podívejte se, jak na něj

                   

Může se to zdát jako nesmysl, ale někdy ta správná kombinace potravin opravdu umí s nadbytečnými kilogramy dělat zázraky. A přesně takovou směs najdete i v tomto receptu, který lze právem nazvat jako salát na hubnutí. Někdy je obtížné shodit tuk a zpevnit tělo, proces trvá dlouho a občas se ani tak úplně nedaří. Pokud i vy potřebujete s hubnutím trochu pomoc, tak se podívejte, jaký salát si můžete připravit. Lze ho konzumovat jen tak samotný, nebo jako přílohu například k masu nebo dalším jídlům. Postačí vám na něj jenom pár ingrediencí.

Recept na salát s řepou

Potřeby:

  • 550 gramů červené řepy
  • 400 gramů mrkve
  • 2x středně velké jablko
  • 2x polévková lžíce nastrouhaného křenu
  • 2x polévková lžíce citrónové šťávy
  • ¼ hlávky zelí

Postup:

  1. Tento salát lze konzumovat v takto syrové podobě, kdy v podstatě stačí veškerou zeleninu oloupat, omýt, nakrouhat a poté dochutit citrónovou šťávou a křenem.
  2. Obecně ale platí, že červená řepa je mnohem lépe stravitelná v uvařené podobě. V takovém případě ji oloupejte, nakrájejte na větší kousky a vložte do hrnce. Na mírném ohni ji uvařte do změknutí a poté ji nadrobno nakrájejte do salátu.

Účinnost tohoto salátu spočívá ve výběru surovin. Červená řepa je velmi zdravá, ne nadarmo patří mezi top zdravé potraviny. Jablko a citrón jsou dobré na trávení, rovněž pomáhají správné funkci organismu a metabolismu. Mrkev je velmi lehká a plná vitamínů. Zelí a křen potom nejenom salát doplní, ale díky křenu si prohřejte organismus a očistíte ho od usazených škodlivin. S tímto salátem tedy svému tělu pomůžete nejen zbavit se přebytečného tuku, ale také mu doplníte živiny a vitamíny.

iPokud vám křen nechutná, nahraďte ho pálivější papričkou.
Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články