Boston je krok od postupu, Oklahoma snížila stav série

i Foto: pixabay.com

V noci na dnešek pokračovaly tři série zámořské NBA. Zatímco Oklahoma využila domácí prostředí k první výhře série nad Portlandem, stejný kousek se nepodařil Indianě, která prohrává s Bostonem již 0:3 na zápasy a je krok od vyřazení.

Indiana vs. Boston 96:104

Boston po úvodních dvou výhrách z domácího prostředí, rozehrál třetí partii na palubovce Indiany rozhodně ve větší psychické pohodě. Ačkoliv by se papírově mělo jednat o nejvyrovnanější sérii, Boston je nasazen jako čtyřka své konference, Indiana pětka, hráči Celtics jsou zatím jednoznačně lepší. V dnešním duelu jim k tomu nejvíce pomohl mladík Jaylen Brown, který zatížil konto soupeře 23 body. Kyrie Irving pak pomohl 19 body a deseti asistencemi. Ačkoliv si hosté vypracovali hned v první čtvrtině solidní náskok, v té druhé o něj zase přišli. Rozhodující pak byl třetí čtvrtina, kdy Celtics vzali náskok zpět a již ho nepustili. Další, pokud vyhraje Boston tak poslední, utkání se hraje v neděli večer.

Oklahoma vs. Portland 120:108

I zde se očekávala vyrovnaná série a zdá se, že k ní skutečně dojde. Zatímco Portland byl první dva zápasy na domácí palubovce jednoznačně lepší a připsal si dvě výhry, na palubovce Oklahomy již nestačil a prohrál. Oklahoma tak snížila stav série na 1:2 na zápasy. Stále více se ukazuje, že tato série bude především soubojem dvou skvělých rozehrávačů. Domácí Oklahomu v dnešním zápase jako již tradičně táhl Westbrook s 33 body a jedenácti asistencemi. Na straně Portlandu na sebe tíhu zodpovědnosti bere Lillard, který si dnes připsal bodů 32, navíc pak šest asistencí a čtyři doskoky. Další utkání této vyhecované série se hraje v noci z neděle na pondělí.

Orlando vs. Toronto 93:98

Ačkoliv se největší hvězda Toronta Kawhi Leonard v dnešním zápase poprvé v sérii výrazněji trápil, proměnil pouze pět z devatenácti střel z pole, jeho Toronto dokázalo zápas dovést do vítězného konce. Chleba se začal lámat ve třetí čtvrtině, kterou hosté vyhráli o osm bodů a vytvořili si tak rozhodující náskok. Po překvapivé porážce z domácího hřiště si tak Toronto vzalo zpátky iniciativu a v případě, že série půjde do sedmi zápasů, budou to oni, kdo bude mít výhodu domácího prostředí. Momentálně vede Toronto v sérii 2:1 na zápasy.