Zkouška skutečné síly vašeho těla. Můžete jí otestovat sami doma pomocí několika cviků

Zdroj fotografie: 123RF.com

Myslíte si, že jste opravdu silní nebo naopak o sobě pochybujete, a chtěli byste zjistit, kolik toho opravdu zvládnete? Otestujte se sami pomocí následujících cviků.

Jestli zvednete 50 kg nebo 120 kg záleží převážně na vaší síla, která je ovšem z velké části úměrná vaší tělesné stavbě. Je zřejmé, že člověk, který sám váží 60 kg bude mít problém s většími břemeny, což ale nemusí nutně znamenat, že byste byli slabí. Cviky uvedené níže mají prověřit vaši maskulinitu s ohledem na tělesné vlastnosti, kterými momentálně disponujete.

Kliky s odlehčením

První na řadě je test síly vašich paží a horní části těla obecně za pomoci obyčejných kliků, které jsou při zvednutí doplněny ještě o mírné odlehčení pomocí dlaní tak, abyste se dotýkali země jen prsty. To budete opakovat 3 minuty v kuse, pokud to vůbec zvládnete a podle počtu, kterého dosáhnete můžete vyhodnotit, v jakém stavu jsou vaše paže. Pokud nedosáhnete ani na 30 opakování, pravděpodobně byste na sobě měli zapracovat, což už není potřeba v rozmezí 31-80, a pokud jich zvládnete více než 81, jste na tom opravdu dobře.

Zdroj fotografie: unsplash.com

Plank

Tento prvek, který možná znáte pod českým označením „deska“ lze provádět v několika podobách, přičemž v tomto testu byste jej měli provádět tak, že se jednou rukou od loktu po prsty opíráte o zem, zároveň se na zemi nachází vaše boční strana chodidla a tělo směřuje do strany celé rovné jako prkno. Vydržet byste v této poloze měli alespoň minutu, ti zdatnější a silnější vydrží déle než dvě a půl minuty na pravé i na levé straně.

Výpady

Pokud jste o nich nikdy neslyšeli, provádí se asi tak, že ze stoje s nohami u sebe jakoby vykročíte jednou nohou vpřed tak, aby vaše koleno svíralo pravý úhel. Opět byste po dobu dvou minut měli zvládnout co největší počet opakování, minimálně však 30, což by mělo být minimum pro zdravého a průměrně zdatného člověka. Zvládnutí počtu 31 až 55 představuje ideální množství, a nakonec zvládnutí více než 56 opakování je považováno za velmi dobrou fyzickou kondici vašich nohou.

Zdroj fotografie: unsplash.com

Neviditelná židle

Tato podivně nazvaná praktika je vcelku jednoduchá, jelikož spočívá pouze v tom, že se zády opřete o zeď s koleny pokrčenými do pravého úhlu a snažíte se v této poloze vydržet co nejdéle. Ideálně byste měli vydržet takto zapření alespoň 46 sekund až minutu, což znamená, že ten, kdo vydrží déle než 61 vteřin může považovat svou spodní část těla za velmi silnou.