Krádež v přímém přenosu? Všichni čekali výhru Kertésze, bodoví rozhodčí to viděli jinak. Své si řekl i šampión Kozma

Hlavní zápas Oktagonu Prime 5 Kertész – Veličković přinesl skvělou bitvu a hodně emocí po vyhlášení výsledku. Z verdiktu bodových rozhodčích byl překvapený i Bojan Veličkovič. Jak reagoval vítěz na tiskovce a co vzkazuje šampión welterové váhy David Kozma?

i Zdroj fotografie: Oktagon MMA
                   

Kertész i Veličković slibovali pořádnou řežbu a v kleci skutečně nabídli skvělý zápas. Po ukončení třetího kola to vypadalo na triumf maďarského zápasníka. Bodoví rozhodčí se ale shodli na vítězství Bojana Veličkoviče v poměru 29:28. Fanouškům v hale se výsledek viditelně nelíbil, znělo pískání i bučení. „Osobně jsem viděl vyhrát Mátého a mnoho lidí společně se mnou. Kdybych měl před vstupem do klece po zápase vsadit svůj život na to, kdo vyhrál, tak bych neváhal a přišel bych o něj,“ poznamenal promotér Oktagonu Ondřej Novotný na tiskové konferenci.

Rozčarování z výsledku neskrýval šampión welterové váhy David Kozma. „Máté předvedl fakt skvělý výkon a já absolutně nechápu bodové rozhodčí, že tenhle zápas dali Bojanovi. Je asi pravda, že od pletiva je to vidět jinak, ale z televize jednoznačně vyhrál druhé a třetí kolo Máté,“ vzkázal na Instagramu.

iZdroj fotografie: Oktagon MMA

Po vlně kritiky na adresu rozhodčích sáhne Oktagon k nezvyklému kroku. „Mluvil jsem s rozhodčími a několika dalšími odborníky. Všichni bodoví mají jasné argumenty, proč to dopadlo 29:28, proč nebylo třetí kolo 10:8 pro Mátého a proč v jejich očích první dvě kola prohrál. V následujících dnech uděláme videorozbor s komentářem bodových rozhodčích tohoto zápasu, abychom se všichni podívali, co a jak se v tomhle konkrétním duelu bodovalo,“ prozradil Novotný. 

Výsledek? Slyšeli jste publikum

Při otázce na případnou odvetu Kertésze s Veličkovičem promotér připustil, že všechno je možné. „Teď je to samozřejmě po tom finále hořkosladký pocit v ústech pro Mátého, ale i pro Bojana. Má vítězství, na které všichni reagují, že vyhrát neměl a to taky člověk nechce zažít,“ doplnil na tiskové konferenci. „Mám za sebou náročné a těžké zápasy, ale souboj s Mátém bych rozhodně zařadil mezi TOP 3 nejtěžší zápasy v kariéře,” uznal Bojan Veličković kvality soupeře.

A jak hodnotil porážku Máté Kertész? „No, výsledek byl… Však jste slyšeli publikum. Jel jsem přesně podle toho, jak jsme si stanovili taktiku. Dal jsem do toho opravdu všechno. Myslím si, že to není dobré pro organizaci, pro sport, ale koneckonců ani pro Bojana. Je to zvláštní, ale tenhle sport je prostě takový. Nemusíme to nechávat na rozhodčích, takže k tomu nic víc říct nemohu. Udělal jsem skutečně vše, co bylo v mých silách,” reagoval viditelně zklamaný Maďar.

Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články