Našlapaná karta Oktagonu Prime 5: Veličković slibuje v hlavním zápase čisté násilí, Kertész mluví o válce

Oba bojovali s Davidem Kozmou o titul a oba prohráli. Šampióna chtějí vyzvat znovu, nejdříve se ale musejí porvat mezi sebou. V hlavním zápasu Oktagonu Prime 5 se proti sobě postaví Bojan Veličković a Máté Kertész. Kdo zvítězí?

i Zdroj fotografie: Oktagon MMA
                   

Sobotní Oktagon Prime 5 přinese řadu skvělých bitev. V kleci nedaleko Bratislavy se představí kromě českých a slovenských zápasníků i mnoho mezinárodně ostřílených hvězd. Namátkou lze jmenovat borce jako Kaik Brito, Rafael de Sousa Xavier nebo Marcin Lazarz. Hlavním zápasem večera ale bude souboj dvojky s trojkou welterové váhy. Bojan Veličković i Máté Kertész touží po pásu pro šampióna. Vítěz s velkou pravděpodobností dostane šanci sesadit krále této divize.

Veličković, který má za sebou mimo jiné šest zápasů v UFC, na začátku prosince změřil síly s Davidem Kozmou. A pořádně mu zatápěl, na konci čtvrtého kola ho ale šampión knokautoval. „Pokud byste rádi viděli tento zápas znovu, moc rád bych takovou příležitost ocenil, protože si myslím, že mám na víc,“ hlásil hned po porážce zklamaný Veličković. Jeho velkou zbraní jsou nebezpečné kopy. „Hodně je trénuji a vkládám do nich spoustu energie a soustředění. Můžete si být jisti, že o ně v sobotu nepřijdete,“ prozradil při rozhovoru pro Oktagon.TV.

iZdroj fotografie: Oktagon MMA

Srbská ocel, jak je Veličković přezdíván, je připravena na tuhou řežbu. „Máté je hodně odolný. Nikdo ho zatím nedokázal ukončit. Jsem připravený se s ním popasovat celá tři kola. Pokud se ale nabídne šance ho ukončit dřív, tak po ní půjdu,“ prozradil třiatřicetiletý bojovník. Při oficiálním vážení zmínil, co mohou fanoušci MMA od hlavního zápasu Oktagonu Prime 5 očekávat: „Čisté násilí a velmi dynamický fight,“ naznačil Veličković.

Hlavní zbraň? kondice

Máté Kertész mnohokrát ukázal v Oktagonu velkou houževnatost. Bilanci má jedenáct vítězství a tři porážky, z toho dvakrát nestačil na Davida Kozmu. Vydržel s ním ale oba zápasy až do konce. „Jeho největší zbraní je kondice. Pořád tlačí a jde dopředu, dokud vás nezlomí,“ poznamenal na adresu maďarského bijce Adam Horvath. Na Veličkoviće nemá Kertész jasný plán. „On je opravdu dobrý, komplexní a ofenzivní bojovník jako já. Bude to válka, očekávám zajímavý zápas. Ať se bude vyvíjet jakýmkoliv směrem, věřím, že to zvládnu,“ uzavřel Kertész.

iZdroj fotografie: Oktagon MMA

Oktagon Prime začíná v sobotu v 18 hodin a celkem nabídne dvanáct zápasů. Sledovat ho můžete na Oktagon.TV (PPV) nebo na TV Tipsport. Do klece nastoupí také David Dvořák, který se v prestižní UFC porve s Brazilcem Nicolauem. Natáhne Undertaker vítěznou sérii? Český zápasník by měl jít do akce v 21:20, v přímém přenosu celý turnaj vysílá Premier Sport 1.

Diskuze Vstoupit do diskuze
72 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články