Deset let sbírá jen vítězství. Teď Davida Dvořáka čeká v UFC dosud největší výzva. Jak se v zámoří připravuje?

Za sebou má šestnáct výher v řadě, z toho poslední tři vybojoval v UFC. V nejprestižnější MMA soutěži na světě je David Dvořák desítkou muší váhy. V sobotu 26. března se porve s osmičkou této kategorie a cíl je jasný: Seřezat i Brazilce Nicolaua!

i Zdroj fotogfrafie: Oktagon MMA
                   

Český bojovník se měl v kleci představit už na začátku prosince. Jenže čínský postojář Su Mudaerji utrpěl při tréninku zranění a poté nevyšel ani únorový termín. Novým soupeřem Hrobníka je majitel černého pásku v brazilském jiu-jitsu Matheus Nicolau (bilance 17-2-1). „Hodně kvalitní soupeř. Je dobrej jak na zemi, tak v postoji. Ne náhodou je osmička váhy. Pro mě obrovská výzva a moc se na to těším,“ prozradil David Dvořák deníku Sport.

Borec, který v mládí hrál závodně šachy, bere podobně také bitvy v oktagonu. Soupeře sleduje podrobně na videu a názory na ně chce slyšet třeba i od rodičů. Proč? Je to jednoduché. Mohou si všimnout detailů, na které se trenéři MMA nezaměřují. David Dvořák zkrátka rozehrává partii už v přípravě a snaží se myslet na několik tahů dopředu. Jeho strategie evidentně funguje.  

iZdroj fotografie: UFC

Do UFC vstoupil rodák z Hořice skvěle. Na body porazil Bruna Silvu a Jordana Espinosu. Naposledy v prvním kole uškrtil jednou rukou náhradníka Juancamila Ronderose. Teď má v hlavě jediné jméno: Matheus Nicolau. „Pokud ho porazím, o čemž jsem přesvědčený, budu minimálně na osmé pozici v žebříčku. Potom už je to, co by kamenem dohodil do top five a tam už je to blízko k titulu,“ řekl deset let neporažený Dvořák serveru MMAshorties.

Jsme na tom hodně podobně, tuší Dvořák

V zámoří zatím bojoval vždy bez diváků. Tentokrát jich v Columbusu má být více než dvacet tisíc. „Pro mě to nic moc nového nebude. Už jsem před diváky zápasil. Moc se na to těším,“ zmínil Hrobník. Kromě domácí přípravy absolvoval také kempy v USA a v Polsku. Nyní už je v opět v Americe, kde dolaďuje formu na blížící se zápas.

„Vůbec nic mě netrápí. Je skvělý jet na zápas a nemuset maskovat nějaká zranění. Jsem za to rád, příprava díky tomu vypadá úplně jinak. Do zápasu nastoupím stoprocentně připravený. To bude teprve kolotoč,“ je přesvědčený Dvořák. A co podle něj rozhodne? „To je těžké říct. Možná kdo to bude chtít víc, protože jsme na tom hodně podobně. Ale já už výsledek vím teď a pro něj taky jdeme,“ doplnil český zápasník.

Diskuze Vstoupit do diskuze
123 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články