Zraněný Dostál musel do nemocnice. Zachytá si ještě na mistrovství světa? Libor Zábranský prozradil podrobnosti

V úvodním utkání na mistrovství světa Lukáš Dostál nastoupil poprvé v seniorské reprezentaci a velmi dobrým výkonem pomohl českému národnímu týmu k vítězství 5:1 nad Velkou Británií. Jeho další start na šampionátu je ale vážně ohrožen.

i Zdroj fotografie: Česká hokejová reprezentace
                   

Pondělní trénink skončil pro jedenadvacetiletého Lukáše Dostála nepříjemným zraněním. Zřejmě nepůjde o banalitu, protože gólman skončil v péči doktorů. „Lukáš je teď v nemocnici na vyšetření. Čekáme na vyjádření doktorů. Jedná se o zranění v dolní části těla, což bych specifikovat nechtěl. Počkáme, jak dopadnou vyšetření,“ řekl po tréninku novinářům asistent trenéra Libor Zábranský. Dostál nastoupil k prvnímu zápasu na mistrovství světa a výborným výkonem pomohl k vítězství 5:1 nad Velkou Británií.

Pokud by Dostálovo zranění znamenalo, že na mistrovství světa dochytal, byla by to pro národní tým velká komplikace. Náhradníka za zraněného brankáře reprezentace nemůže povolat. Pravidla to dovolují jen v případě nákazy covidem. To by tedy značilo, že turnaj absolvuje český výběr pouze s dvojicí Langhamer, Vejmelka. Je tu ovšem ještě další možnost.

iZdroj fotografie: Česká hokejová reprezentace

Na soupisce jsou ještě dvě volná místa. Jedno je rezervováno pro Davida Pastrňáka, který potvrdil, že má velkou chuť reprezentovat. Vedení národního týmu o hráče Bostonu hodně stojí, ale rozhodující bude, jestli Pastrňák projde v klubu zdravotní prohlídkou. Krátce před play-off byl zraněný a Nedvědovi přiznal, že není stoprocentně zdráv.

Druhé místo by podle všeho měli obsadit Tomáš Nosek nebo David Kämpf. Při zranění Dostála se ale nabízí varianta povolat místo nich gólmana. V přípravě si výtečně vedl Štěpán Lukeš a v zámoří vypadli z play-off Vítek Vaněček a David Rittich.

Novinky prozradí Nedvěd v úterý

„Lukáš je pořád v týmu, zůstává s námi na hotelu. Starají se o něj fyzioterapeut a náš lékař. Uvidíme, co napoví další vyšetření v nemocnici. Všichni věříme, že to nic vážného nebude. Dál to ale nechceme komentovat. Jak budeme vědět více, dáme vědět,“ řekl Zábranský. Generální manažer Petr Nedvěd avizoval, že aktuální situaci ohledně posil z NHL i Lukáše Dostála zveřejní v průběhu úterka, kde Češi vyzvou Rakousko.

Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články