Zahrát si za Třinec? Sen snad každého, říká nová posila Ocelářů ze San Jose

Josef Kořenář v dresu San Jose Barracuda. (zdroj: twitter.com/lincolnstars)

Premiéru v dresu třineckých Ocelářů má za sebou velká naděje české brankářské školy. Dvaadvacetiletý brankář Josef Kořenář, který patří americkému San Jose Sharks, se vrací do Česka formou hostování. „Je to tady super, neskutečné zázemí. Myslím, že jedno z nejlepších v Česku. Jsem moc rád, že tady mohu být, zatím opravdu paráda. Myslím, že to je sen snad každého, zahrát si za Třinec,“ řekl po prvním utkání v třineckém dresu pro klubový web. 

Odchovanec Jihlavy přitom měl zamířit právě do svého mateřského klubu, nakonec se však ozval Třinec. „Byl jsem z toho docela překvapený. Měl jsem opravdu jít do Jihlavy, ale tam to nedopadlo,“ řekl. „Shodou okolností prý z Třince měli taky volat a vyptávat se na mou osobu. V Jihlavě pro mě údajně nebylo místo, tak jsem v extraligovém týmu. Všechno zlé je k něčemu dobré,“ řekl pro hcocelari.cz.

Kořenář v dresu Lincoln Stars. (zdroj: twitter.com/baphotos)

Přesto je z podmínek, které panují ve slezské metropoli nadšený. „Je to v rámci Česka TOP tým. Ještě asi před deseti dny bych nepomyslel, že tady mohu hrát,“ uvedl.

Kořenářovovi však premiéra v dresu Ocelářů přinesla hořkosladké pocity. Přesto, že svěřenci kouče Václava Varadi s hradeckým Mountfield prohráli 2:3, postupují v semifinále letního turnaje Generali Česká Cup. „Nebyla výhra, tak spokojenost nemůže být stoprocentní. Musím ale říct, že jsem snad pět měsíců nechytal a nebylo to tak hrozné,“ prohlásil.

Věří, že působení v třineckém dresu by mu mohlo v jeho kariéře pomoci i třeba k vysněnému působení v NHL. „Doufám, že mi to pomůže. Ještě to bude hodně dlouhá cesta. Jsem pořád docela mladý, budu ale dělat vše pro to, abych se v příští sezoně do San Jose dostal. Doufám, že to vyjde,“ řekl pro hokej.cz golman, který zatím chytá na farmě za tým American Hockey League San Jose Barracuda.

Mládežnický reprezentant má za sebou devět extraligových startů v dresu rodné Dukly Jihlava, v zámoří hájil v United States Hockey League (USHL) dres Lincoln Stars, později si ho vyhlédlo San Jose.