Z Prahy rovnou do NHL. Tohle trio českých hokejových šampionů míří za slávou a miliony

Parádní výkony českých hokejistů na domácím MS neunikly zámořským skautům. Minimálně tři hráči by si díky zlatému šampionátu mohli vybojovat místo z NHL.

i Zdroj fotografie: Český hokej
                   

Mnozí jejich nominaci na mistrovství světa do Prahy zpochybňovali. I trenér Radim Rulík si kvůli jejich účasti v týmu před turnajem vyslechl své. Oni však nezklamali. Naopak. Řeč je o obránci Davidu Špačkovi a útočnících Davidu Tomáškovi a Ondřeji Beránkovi. Každý byl v týmu platný z jiného důvodu. Ale všichni byli nepostradatelní. Díky svým výkonům mají našlápnuto do slavné NHL.

Nejblíž do NHL má Špaček

Jednadvacetiletý David Špaček, o jehož zlozvyku jsme psali na SportechŽivě, má ze všech do NHL nejblíž. V zámoří už působí v nižší soutěži AHL a je draftovaný Minnesotou. Na MS skvěle zapadl k hvězdám do první přesilovky a po jeho pasech a střelách padlo několik gólů. Však si také syn legendárního českého beka Jaroslava Špačka zapsal do statistik v deseti zápasech pět bodů.

Druhým aspirantem pro nejslavnější soutěž světa je David Tomášek. Útočník Färjestadu v poslední sezoně vyhrál s 25 góly tabulku střelců základní části švédské ligy. I na MS prokazoval neuvěřitelnou ofenzivní sílu (zaznamenal 4 body), ale i výborné defenzivní vlastnosti. A to v NHL milují. „Jestli se vrátím do Färjestadu? To teď nevím. Nejsem si jistý,“ odpověděl na dotaz listu Expressen. „Jsem kontaktu s některými kluby, ale na to je nyní čas,“ doplnil osmadvacetiletý Tomášek, který neprošel draftem NHL.

Beránek si udělal jméno

Stejně na tom je třetí do party Ondřej Beránek, možná největší překvapení v národním týmu pro MS. Osmadvacetiletého pracanta museli soupeři přímo nenávidět. Každému se dostal pod kůži. „Hrál neskutečně. Jasně, na mistrovství byla esa z prvních dvou útoků NHL, ale Ondra si udělal velké jméno svou nebojácnou hrou. Hlavně v zápase proti USA. Co jsem se bavil s některými skauty, nedivil bych se, kdyby mu přiletělo laso z NHL,“ uvedl trenér Martin Pešout pro Hokej.

Kouč mistrů světa Rulík promluvil o svém tvrdém pádu na dno. Zažil si toho opravdu hodně

Zámořští agenti si dělali spoustu pozitivních poznámek i u dalších hráčů českého týmu. O návrat do NHL si řekli útočníci Lukáš Sedlák z Pardubic, Ondřej Kaše z Litvínova či Matěj Stránský z Davosu. Ale celé Česko by přálo NHL nejlépe všem hráčům výběru. A kouče Rulíka by poslalo na střídačku nějakého zámořského klubu. Tak uvidíme, koho uvidíme v příštím roce v NHL.

Který z hráčů byl na turnaji nejlepší? Napište nám do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články