S českým hokejovým hrdinou nechce nikdo spát. Jeho tátu kvůli tomu dali na samotku

Patří k největším překvapením českého týmu. Perfektně zapadl mezi hvězdy NHL a ve čtvrtfinále MS proti USA přihrál na vítězný gól. Spát s ním ale nikdo nechce.

i Zdroj fotografie: Český hokej
                   

Přes den je obletovanou hvězdou a oblíbeným parťákem, v noci ho nikdo nechce vidět. Tedy spíš hlavně slyšet. Český reprezentační obránce David Špaček, který je jedním z hrdinů čtvrtfinálové bitvy proti USA (1:0), totiž příšerně chrápe. Stejně jako jeho slavný otec Jaroslav Špaček, olympijský šampion z Nagana a trojnásobný mistr světa.

Špaček: Tomášek se odstěhoval

Na pokoji v hotelu Stages, kde české mužstvo bydlí, tak jednadvacetiletý bek osiřel. „Původně jsem nebyl sám, byl jsem s Davidem Tomáškem, ale jednou jsem přišel domů a trochu jsem chrápal. On má rád v noci klid, říkal, že to se mnou nevydrží, a odstěhoval se ke Krejčíkovi. Od té doby jsem sám,“ prozradil v pořadu České televize David Špaček, který v zámoří hraje za tým Iowa Wild.

Nejmladší hráč reprezentačního výběru sbírá na mistrovství světa cenné zkušenosti. V posledním skupinovém utkání proti Kanadě byl Špaček na ledě u obou gólů českého týmu, který při hře bez brankáře vyrovnal z 1:3 na 3:3. A proti americkému výběru znovu zazářil, když jeho střelu v přesilovce tečoval do sítě Pavel Zacha, o jehož životním příběhu jsme také psali na SportechŽivě.

Otřásá se celý barák

Po tátovi nezdědil jen chrápání. Hraje také na stejném postu, podobně mluví a jako by mu z oka vypadl. Jeho otec byl chrápáním pověstný. „To je hrozný, jak chrápe. To se otřásá celý barák. Proti tomu pomáhají jenom špunty do uší. Špágra jsme tedy dali na samotku, ale to je stejně úplně zbytečný,“ řekl pro Sport bývalý kouč národního týmu Josef Jandač na olympiádě v Koreji, jemuž Špaček asistoval.

Zásadní Jágrův proslov. Porážka na mistrovství světa přiměla legendu ke slovům, na která hráči nezapomenou

Padesátiletý Špaček nyní svého syna na MS podporuje. „Taťka byl vlastně na všech zápasech kromě jednoho, vždycky jsme se sešli po zápase. Pogratuloval nám k výhře a řekl, jestli to bylo dobré, nebo špatné. Jinak si voláme každý den. Kluci mi moc pomáhají. Jsou to všichni velcí hráči. Hráli zápasy v NHL i všude po světě. Je radost s nimi hrát, já jim to jen rozdávám a když je možnost vystřelit, vystřelím,dodal David Špaček. Jak řekl, tak udělal. A je z toho vytoužené semifinále mistrovství světa.

Diskuze Vstoupit do diskuze
109 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články