Skvělá zpráva! NHL se možná vrátí do Prahy už za rok

Foto: nbcsports.com

Byla to show, na níž nejsou tuzemští hokejoví fanoušci zvyklí. V pražské O2 Aréně se představili dva zámořské kluby – Philadelphia Flyers a Chicago Blackhawks. Úvodní utkání NHL na našem kontinentě přilákalo opravdu velkou masu diváků, kteří byli svědky triumfu Jakuba Voráčka v barvách Flyers. Jelikož měla akce obrovský úspěch, začalo se prakticky okamžitě hovořit o tom, že železo se má kout, dokud je žhavé. NHL by se tedy v Praze mohlo znovu ukázat třeba už za rok. Pokud tento nápad klapne, které týmy jsou horkými adepty na účast?

Boston Bruins

Víte, co stálo za obrovským úspěchem zápasu NHL v Praze? Bezpochyby účast hned několika českých hokejistů. Právě proto je zřejmě tím nejzvučnějším kandidátem na další zápas Boston Bruins, kde aktuálně působí hvězdné duo David Pastrňák – David Krejčí. O svou šanci v nejprestižnější hokejové soutěži světa navíc bojují mladíci Jakub Zbořil, Jakub Lauk a Daniel Vladař, kterým může dát vedení klubu do té doby šanci ukázat, co se v nich vlastně skrývá. Příjemným doplněním této pětice je pak slovenský zadák Zdeno Chára, brankář Jaroslav Halák a bezpochyby také Tukka Rask, který působil v Plzni během výluky. O ně a Patricka Bercherona s Bradem Marchandem by tuzemští diváci jistě stáli.

Washington Capitals

Pokud se NHL do České republiky opravdu vrátí už příští rok, že účast Bostonu Bruins víceméně jasná. Pak ale ještě zbývá určit soupeře, který s ním změří síly. V úvahu připadá například Washington Capitals, kde si svou šanci vybojoval útočník Jakub Vrána a také Michal Kempný. Právě oni a jejich hvězdný spoluhráč Alexander Ovečkin by byli opravdu velkým tahákem, který by lístky prodával ve velkém.

San Jose Sharks

Za nejlepšího českého hráče v zámoří je momentálně považován David Pastrňák, který svými kanadskými body směřuje Boston k předním příčkám. Podobnou roli zastává i Tomáš Hertl v San Jose Sharks. To sice letos nezačalo zrovna nejlépe a předvádí jeden bídný výsledek za druhým, nicméně ještě na jaře platilo za největší překvapení play-off, kde se dokázalo probojovat až do samotného finále. Právě šikovný rodák z Prahy měl na tomto úspěchu lví podíl, takže by si tuzemští fanoušci jistě přáli, aby své umění předvedl také na domácí půdě. Do širšího kádru Žraloků navíc patří také Radim Šimek nebo Lukáš Radil, kteří na svou šanci teprve čekají.

Nashville Predators

V tomto zámořském celku sice nepůsobí žádný rodák z České republiky, nicméně v posledních dnech se právě o něm hovoří jako o jednom z kandidátů na budoucí pražské utkání. Není se ostatně čemu divit. Patří totiž mezi nejsilnější celky NHL a proto by mu čeští diváci jistě odpustili, že v naše hochy důvěru příliš nevkládá.

A co vy, koho byste v O2 Aréně rádi uvítali?

Foto: nbcsports.com