Plzeňská Škoda hlásí posílení defenzivy. Tandem Baďouček – Říha si vyhlédnul hned trojici obránců

Hokejisté Plzně byli v základní části uplynulého extraligového ročníku šestým nejvíce inkasujícím mužstvem. Právě proto míří do západočeské metropole hned tři nové tváře do defenzivy.

i Zdroj fotografie: HK Nitra
                   

154 branek. Tolik gólů inkasovala v základní části obrana plzeňské Škody, která se v nadcházejícím ročníku pokusí zlepšit svou defenzivu. Po příchodu trojice posil do útoku v podobě Kryštofa Hrabíka, Aleksiho Rekonena a Samuela Bittena hlásí západočeský klub další posílení v podobě právě nových obránců. Extraligové zkušenosti se pokusí využít osmadvacetiletý bek Marek Baránek, který s klubem podepsal roční kontrakt včetně opce.

Marek má v sobě obrovský potenciál. Udělal za poslední dva roky velký progres. Je to z mého pohledu vyvážený bek – umí přitvrdit, ale na Kladně k tomu hrál přesilovky a dělal v nich body. Jsme rádi, že ho máme,“ komentoval na stránkách klubu zisk nové posily sportovní manažer Tomáš Vlasák. Sám litvínovský odchovanec, který loňskou sezónu strávil na Kladně, přiznává, že mezi jeho přednosti patří také tvrdá hra.

iZdroj fotografie: HC Škoda Plzeň

Rád umím přitvrdit a myslím, že jsem komplexní obránce. Umím podpořit útok, poslední dvě sezóny jsem hrál v přesilovkách. Mám rád tvrdou hru a být pro soupeře nepříjemný, a tím pomáhat týmu. Očekávání musím potvrdit, jakmile budu mít na sobě plzeňský dres,“ dodal Baránek, který má na svém kontě více než dvě stovky extraligových startů. Ten bude spolupracovat s další defenzivní posilou v podobě slovenského obránce Martina Vitaloše.

Vitaloš: Plzeň? Dobrá adresa

Slyšel jsem o Plzni, že výborně pracuje s mládeží. A také, že mají rádi Slováky a že ti pak dostávají dost prostoru, jako naposledy to byl Peťo Čerešňák. Myslím si, že je to dobrá hokejová adresa,“ prohlásil jednadvacetiletý bek, který má za sebou finále slovenské extraligy i několik startů za seniorský národní tým. „Je to hráč s velkým potenciálem, kterého jsme určitou dobu sledovali,“ doplnil Vlasák.

iZdroj fotografie: HC Škoda Plzeň

Třetí posilou do zadních řad západočeského klubu je Michal Houdek. Odchovanec plzeňského hokeje, který v klubu započal uplynulou sezónu, se vrací z hostování v prvoligové Porubě. „Vracím se nadšený a hladový po tom ukázat, co jsem se naučil. Chci, aby bylo vidět, o co jsem silnější, o co jsem lepší. Ukázat všem a také sobě, že moje místo je v extralize a právě v základní sestavě Plzně,“ podtrhuje rovněž jednadvacetiletý obránce.

Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Koroze je jako mor. Domácí kutilové ale přišli na to, jak ji levně porazit a obnovit karoserii do původního stavu
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruská noční můra. Ukrajina je zřejmě i testovacím centrem pro vyspělé zbraně. Co vlastně útočilo na krymské letiště?
Události247.cz
Události247.cz
Západ může reagovat na jaderný krok ruského prezidenta hned několika způsoby
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jak je možné, že lidé přežili dobu ledovou: Museli být kreativní, zruční a dokonale sehraní