Trio ofenzivních posil pro Plzeň. Indiáni sáhli po výrazném talentu, kanadském mladíkovi a finském střelci

Ofenziva hokejové Plzně hlásí výrazné posilování. Do západočeské metropole míří hned trojice hráčů s vysokým potenciálem.

i Zdroj fotografie: HC Mountfield
                   

Velký talent s nálepkou potížisty. Tak by se dala shrnout dosavadní kariéra nové posily plzeňské Škody Kryštofa Hrabíka, který je novou ofenzivní posilou západočeského klubu. „Chtěl bych pomoct Plzni vyhrávat co nejvíce zápasů a bavit fanoušky. Hrát dobrý hokej. To je můj cíl. Jsem na začátku přípravy, a až se připojím k týmu, budu se snažit se co nejlépe nachystat na sezónu. Do té jdu s nejvyššími cíli,“ prohlásil na stránkách klubu.

Dvaadvacetiletý útočník, které uplynulé čtyři sezóny strávil v zámoří, se nyní vrací zpět do České republiky. „Pro Plzeň jsem se rozhodl především proto, že má každoročně vysoké ambice. To je mi na organizaci sympatické. Chci týmu ve splnění těchto cílů pomoct,“ dodal Hrabík, který zaplnil titulky tuzemských médií letos v lednu. Tehdy byl potrestán za rasistické gesto směrem k soupeři třicetizápasovým zákazem činnosti. Za své chování se posléze omluvil.

iZdroj fotografie: HC Škoda Plzeň

Musíte si z toho vzít to pozitivní. Pomohlo mi to v osobním růstu. Bylo to v emocích a stalo se. Trest jsem si odseděl a nechci se k tomu moc vracet. Určitě jsem se z toho ponaučil a teď už jen vyhlížím novou sezónu,“ uzavírá Hrabík, který se nyní chce soustředit na pomoc plzeňské ofenzivě. „Plzeň jsem sledoval v rámci celé extraligy a vím, že v play-off skončila brzy. Jsem přesvědčený, že když se nám podaří zapojit více fyzické hry, můžeme být hodně zajímaví,“ věří mladý talent.

Rekonen: Chtěl jsem si zahrát v Česku

Indiáni však nezaháleli a představení se dočkali také dvě další posily do útoku. Dres Škody oblékne finský útočník Aleksi Rekonen, který naposledy působil ve druhé švédské lize. „Mluvil jsem se svým agentem, který mi řekl, že má o mě zájem klub z české extraligy. Řekl jsem mu, že pokud existuje šance, že bych mohl hrát v Česku, chci ji využít. A tak jsem se dostal do domluv s Plzní a dnes jsem velice rád, že jsem se takto rozhodl,“ přiznal osmadvacetiletý střelec.

iZdroj fotografie: HC Škoda Plzeň

Prvního zápasu v modrobílých barvách se nemůže dočkal ani kanadský útočník Samuel Bitten, který naposledy působil ve Vítkovicích. „Považuji se za hráče, proti kterému se nikomu nehraje lehce. Protihráči proti mně nechtějí nastupovat, na což jsem hrdý. A doufám, že plzeňští fanoušci naopak budou můj styl hry milovat a užívat si ho,“ představil svou osobu fanouškům dvaadvacetiletý odchovanec Ottawy pro klubový web.

Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Koroze je jako mor. Domácí kutilové ale přišli na to, jak ji levně porazit a obnovit karoserii do původního stavu
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruská noční můra. Ukrajina je zřejmě i testovacím centrem pro vyspělé zbraně. Co vlastně útočilo na krymské letiště?
Události247.cz
Události247.cz
Západ může reagovat na jaderný krok ruského prezidenta hned několika způsoby
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jak je možné, že lidé přežili dobu ledovou: Museli být kreativní, zruční a dokonale sehraní