Patrik Bartošák usilovně pracuje na svém návratu

Foto: twitter.com

S návratem mezi českou hokejovou elitu to myslí smrtelně vážně. Patrik Bartošák byl přibližně v polovině listopadu vykázán ze služeb extraligového klubu Oceláři Třinec, jelikož opakovaně porušil životosprávu. Trpěl závažnými psychickými problémy, které utápěl přinejmenším v alkoholu. Jelikož ani rodina si s jeho stavy nevěděla rady, nezbývalo nic jiného, než se svěřit do rukou odborníků. Léčba, zdá se, opravdu přinesla ovoce. Bartošák si nedávno zatrénoval s Duklou Jihlava a ačkoli nové angažmá u něj ještě není na pořadu dne, snaží se dohonit všechno, co mu během dvou měsíců bez hokeje uniklo.

Příběh Patrika Bartošáka otřásl Českou republikou

Ke konci minulého roku se v médiích začaly množit informace, že hokejový brankář Patrik Bartošák prochází závažnou krizí, která mu nejspíše překazí jeho slibně rozjetou kariéru. Nakonec se prognózy skutečně vyplnily poté, co dopravní policie našla sportovce na benzínové pumpě v podnapilém stavu a s informací, že pomýšlí nad sebevraždou. Oceláři Třinec s českým reprezentantem okamžitě rozvázali smlouvu kvůli opakovanému porušení životosprávy.

Šestadvacetiletý rodák z Kopřivnice proto na čas přerušil kariéru a rozhodl se svěřit do rukou odborníků. Kvůli rodině i sobě samému podstoupil léčbu, jejíž důležitost nedávno komentoval v rozhovoru pro Český Rozhlas následovně:

„Strávil jsem měsíc na soukromé klinice, kde jsem se snažil dát do pořádku svoje mentální pochody, které u mě přetrvávaly od léta. Doléčování a následná péče, to bude probíhat ještě několik měsíců, možná i let. Jsem daleko od toho, abych byl v pohodě. Nad novým angažmá zatím nepřemýšlím.“

Bez hokeje prostě nedokáže žít

Ačkoli z hokejistových slov je jasně patrné, že v pořádku ještě rozhodně není a dlouho nebude, chuť do hokeje se mu zřejmě vrátila. Před několika týdny si zatrénoval s vítkovickými mladíky, nyní jej ke společnému „pocení“ přizvala prvoligová Dukla Jihlava. Tam totiž působí trenér brankářů Petr Jaroš, s nímž se Bartošák dobře zná. Podle Viktora Ujčíka, jihlavského kouče, přišel podnět vrátit se k hokeji právě od Bartošáka:

„Sám Patrik oslovil Petra Jaroše, že by se rád vrátil k hokeji. Každý si zaslouží druhou šanci. Vidím na něm, že má chuť a je pozitivně naladěný. Kdyby neměl kde hrát, tak se bránit nebudeme.“

Představitelé Dukly Jihlava se také nechali slyšet, že nějaká jednání mezi nimi a hokejistou už údajně proběhla a pokud sám Bartošák projeví zájem vrátit se do koloběhu ostrých zápasů a nebude mu vadit o třídu horší soutěž, než na kterou byl před nucenou pauzou zvyklý, spolupráci pravděpodobně nic nebrání. Nicméně je potřeba jednat, protože přestupové okénko se definitivně uzavře poslední lednový den.

Foto: twitter.com