Panika v táboru indiánů? Jediné pozitivum je, že to přišlo tak brzy, říká k debaklům trenér Baďouček

Čtrnáct inkasovaných gólů během dvou přátelských zápasů vneslo mezi plzeňské hokejisty i fanoušky vlnu paniky. Trenér Baďouček prozradil, co všechno se musí změnit. Dojde i na posílení kádru?

i Zdroj fotografie: HC Škoda Plzeň
                   

Po ohlášení posil, kdy do Plzně zamířili například zkušení obránci Zámorský s Piskáčkem nic nenaznačovalo, že bude obrana Západočechů hořet jako papír. Přátelské duely ale ukázaly pravý opak. Po povinném vítězství nad Šumperkem schytali indiáni v Litvínově debakl 0:7.

„My jsme odehráli šílené utkání. Nemůžeme se opřít prakticky o nic. Z naší strany tam bylo spoustu nepřesností a chyb. A to jak individuálních, tak systémových. Jediné pozitivum je, že to přišlo tak brzy. Kluci si alespoň uvědomí, co je potřeba dělat a příště budeme úspěšnější. Pevně věřím, že ve čtvrtek nastoupí zcela jiný tým,“ byl přesvědčený plzeňský kouč Václav Baďouček. Jeho očekávání ale hráči nenaplnili.

iZdroj fotografie: HC Škoda Plzeň

I od rivala z Karlových Varů dostala Plzeň pořádný nářez. Po dvou třetinách svítil na kostce nad ledem stavu 0:7. Když jsem viděl paniku po druhé třetině ve všech těch očích, tak jsem ku překvapení všech ani hlas nezvyšoval. Snažil jsem se pouze hráčům říct, aby hráli jako extraligový hokejisté. My jsme vypadali, jako kdybychom se dnes sešli poprvé. Podle toho ten výkon vypadal. Všechno bylo špatně, nic nefungovalo,“ řekl trenér Baďouček pro oficiální web indiánů.

Ve třetí třetině indiáni našli tvář

Ve třetí dvacetiminutovce plzeňští hokejisté zkorigovali stav na 4:7. „Díky alespoň poslední části se dojem z utkání trošku zvedl. Je důležité, že jsme za stavu 0:7 našli nějakou tvář a utkání odehráli s nějakým rozumnějším výsledkem,“ dodal šedesátiletý lodivod.

iZdroj fotografie: HC Škoda Plzeň

„Dvě periody byly z naší strany naprosto šílené. Jediným pozitivem je zlepšený výkon v posledním dějství, kdy jsme se oklepali a hra měla z naší strany nějakou úroveň. Je to pro nás druhá facka za týden a půl a máme rozhodně na čem pracovat. Nic jiného než tvrdá práce nás na vítěznou vlnu nedostane,“ zmínil Jan Schleiss, který v tomto utkání zažil premiéru s kapitánským céčkem na dresu.

Schleiss: Neakceptovatelné výsledky

„Jediné pozitivum vidím v tom, že je lepší dostat takovou lekci teď než v sezóně. Do začátku extraligy je času ještě dost a musíme se ve všem zlepšit. To nás ale v ničem neomlouvá, takové výsledky jsou pro nás neakceptovatelné,“ podotkl střelec, který v minulé sezóně nasázel 22 gólů.

iZdroj fotografie: HC Škoda Plzeň

Po dvou sedmigólových debaklech zahnali indiáni paniku a na ledě Mladé Boleslavi vyhráli 3:2. „Po těch posledních špatných zápasech jsme museli hodně pracovat. Myslím, že i přesto, že ten zápas jsme nezačali úplně dobře, byla tam od nás nějaká zlepšení. Fantastický výkon podal gólman Pavlát, to nás dovedlo k vítězství. A myslím si, že cennému, protože Boleslav hraje výborný hokej,“ zhodnotil pro klubový web vítězství asistent trenéra Miloš Říha ml.

Uklidníme se v hlavách, tuší Zámorský

Obránce Petr Zámorský k výhře přispěl gólem a asistencí. „Byla to pro nás dnes důležitá výhra, trošku se tím uklidníme v hlavách. Ale musíme dál pracovat, těch nedostatků tam bylo ještě hodně. Věřím ale, že už to bude pouze lepší a lepší,“ podotkl Petr Zámorský.

Souboj s Mladou Boleslaví přinesl dvě rozdílné poloviny. Tu první ovládli Západočeši 3:0, druhá patřila v poměru 2:0 domácímu týmu. Do poloviny zápasu jsme se drželi toho, co jsme si řekli, pak jsme začali jančit. Začne to ztrátou na modré, pokračuje prohraným osobním soubojem, faul a už se to na sebe nabaluje,“ dodal Zámorský, který se do české extraligy vrátil po ročním působení ve švédském Örebro.

Hned v pondělí může Plzeň potvrdit zlepšení v dalším přípravném utkání. V něm přivítají soupeře z Českých Budějovic. Vzhledem k tomu, že Motor bude mít v nohách nedělní utkání s Lincem, naznačil trenér Jaroslav Modrý, že větší šanci dostanou mladší hráči. Zvednou si indiáni sebevědomí?

Jak dopadne Plzeň v nadcházející sezóně?

Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Pět důvodů, proč se (my Češi) za volantem chováme tak, jak se chováme. Jinde v Evropě by to neprošlo
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Záběry z helmy ukazují drsný život v první linii: zpustošená krajina zalitá šedými mračny, granáty a kulky prolétající kolem hlavy
Události247.cz
Události247.cz
Němečtí a čeští zákazníci stále dostávají odlišnou kvalitu potravin pod stejným obalem
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství