Čekám, že budeme hrát podobně jako ve Švédsku, zmínil po tréninku s Plzní Petr Zámorský

Do Plzně přišel jako největší letní posila. Velkých očekávání plzeňského vedení i fanoušků se Petr Zámorský nebojí. „I to je pro mě výzva,“ prozradil zkušený bek po tréninku na ledě.

 

i Zdroj fotografie: HC Škoda Plzeň
                   

Po odchodu Petera Čerešňáka do Pardubic hledalo vedení Plzně beka, který bude novým lídrem defenzivy indiánů. Brzy měli Západočeši jasno a domluvili se s Petrem Zámorským. „Vím, jaká jsou očekávání, jak by si to vedení představovalo. I to je pro mě výzva. Chci určitě hrát hodně, přišel jsem pomoct týmu, jak nejvíc budu moct,“ řekl Plzeňskému deníku odchovanec zlínského hokeje.

Jednání? To byl fofr

V minulé sezóně působil Zámorský ve švédském Örebro. Místo prodloužení smlouvy se rozhodl pro návrat do Tipsport extraligy. „Na mé poměry jsem dostal brzkou nabídku. Jednání proběhla velice rychle. Ve vedení klubu jsou bývalí skvělí hráči, kteří vědí, jak tým poskládat. Navíc po loňské zkušenosti, kdy jsem čekal na smlouvu až do konce srpna, bylo příjemné podepsat brzy,“ prozradil ostřílený obránce, který má také bohaté zkušenosti z reprezentace.

iZdroj fotografie: HC Škoda Plzeň

V české elitní soutěži v minulosti nastupoval za Zlín, Spartu, Hradec Králové a Brno. Nyní bude oblékat dres Západočechů. V Plzni je hodně mladých kluků, takže očekávám, že budeme hrát podobně jako ve Švédsku, tedy rychlý hokej,“ tuší Petr Zámorský, který se připravoval individuálně a k týmu se připojil až před nástupem na led. „Musím poděkovat vedení klubu, že mi dovolili připravovat se na suchu samostatně. Osm let totiž spolupracuji s kondičním trenérem Kubou Fryčem, který mi sestavuje program na míru,“ dodal.

Indiáni míří na Berounku

Po několika trénincích na ledě čeká plzeňský kádr teambuildingová akce. Hráči vyrazí na vodu. „Výborný nápad! Budeme dva, tři dny spolu pohromadě. Pondělí, úterý, středa tréninky na ledě a pak přijde odreagování. Tělo dostane po létě šok na kyčle a třísla. Na vodě si odpočineme, vypneme hlavy, bude sranda, takže super. Když jsem byl malý, taťka mě párkrát vzal na vodu, jenže to je patnáct let dozadu. Lodě mám ale rád,“ uvedl Petr Zámorský.

iZdroj fotografie: American Hockey League

A jak vzpomíná trojnásobný účastník mistrovství světa na zápasy v Plzni, když na led indiánů přijel jako soupeř? „Plzeň byla vždy těžký soupeř, agresivní. Nikdy se tu nehrálo dobře a navíc tu vždycky vládla bouřlivá atmosféra. Nejvíc si pamatuji pána, co sedává za bránou. Doufám, že mi teď nebude nadávat tolik, jako když jsem byl ještě soupeř,“ podotkl Zámorský s úsměvem.

Diskuze Vstoupit do diskuze
127 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Znáte metodu PDR? Jedná se o spolehlivou techniku opravy auta bez poškození laku
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Co jsou hypersonické zbraně a proč se jich svět tolik obává?
Události247.cz
Události247.cz
Kdo je největším absentérem ve Sněmovně? Pracovní morálka předních politiků, placených z našich daní, je k smíchu
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Vidíte, co se na obrázku doopravdy skrývá? Ověřte si, zda máte orlí oko a žádný klam vás nezaskočí