Ovečkin zmlátil svého krajana, dočkal se kritiky i chvály

                   

Nevídaný souboj přineslo dosud poslední utkání play-of mezi Wastingtonem Capitals a Carolinou Hurricanes, za níž aktuálně válí český brankář Petr Mrázek. Kromě toho, že Caps překvapivě prohráli rozdílem třídy, se pěstním soubojem blýskli dva hokejisté, od kterých to veřejnost čekala nejméně. Shodou okolností se jednalo o hráče, kteří navíc pocházejí ze stejné části světa. Ruští sváteční rváči Alexandr Ovečkin na jedné straně a Andrej Svěčnikov na druhé se do sebe pustili hned v první třetině a nutno podotknout, že slavnější ze dvojice měl jasně navrch. Mladíka z Caroliny museli z ledu sbírat a zápas pro něj předčasně skončil.

Pěstmi nepolíbený Svěčnikov neměl nárok

Alexandr Ovečkin vyšel ze třetího zápasu série s Carolinou stejně jako zbytek jeho spoluhráčů bodově naprázdno. I tak se ale postaral o to, aby jeho jméno plnilo stránky všech sportovních novin. Právě probíhala jedenáctá minuta první třetiny, když se jeden z nejlepších hokejistů v historii Ruska rozhodl ručně vysvětlit protihráči, jak by se měl na ledě chovat. Nelíbily se mu neustálé krosčeky a slovní výpady, které mu kazaňský rodák v průběhu prvních minut zápasu adresoval.

Andrej Svěčnikov je přitom o 14 mladší a 23 kilogramů lehčí, čili bylo od počátku jasné, že půjde o nerovný souboj. Ačkoli se Svěčnikov snažil s úřadujícím vítězem Stanleyova poháru držet krok, nakonec nápor jeho mohutných pěstí nevydržel a šel k zemi. Poté se z ledu nezvedal. Museli k němu přispěchat zdravotníci, který se jej nejdříve snažili dát dohromady na ledě, nakonec jej ale odvedli do kabin. Mladý hokejista nedokázal opustit kluziště bez pomoci. Z kabiny se do zápasu zpátky už nevrátil.

Ověčkin se hájil, trenér Caroliny soptil

Alexandr Ovečkin na pozápasové tiskové konferenci pronesl, že samozřejmě neměl v úmyslu nikoho zranit a doufá, že se jeho krajan dá co nejdříve do pořádku. Dále připomněl, že není žádným bitkařem a jeho soupeř očividně také ne. Nicméně si stál za tím, že spor vyprovokoval právě mladík. S tím se ovšem neztotožnil trenér Caroliny a bývalý hvězdný útočník Rod Brind’Amour, který se vyjádřil následovně:

„Když jsem viděl, že se Andrej při pádu zranil, udělalo se mi špatně. Vlastně pořád je mi od žaludku mírně nevolno. Viděli jste, kdo shodil rukavice první, náš chlapec to nebyl. Ovečkin je větší chlap, Svěčnikov se nikdy v životě nepral, v NHL má odehráno něco přes 80 zápasů, jsem si jistý, že to Ovi musel věděl. A to mě na tom rozčiluje nejvíc.“

Ať už byl původ bitky jakýkoli, Ovečkin si každopádně získal respekt nejen mezi hokejisty. Nejslavnější zápasnická organizace světa sdílela souboj na svém oficiálním twitterovém profilu a připojila k němu jeden slavný citát Conora McGregora.

Foto: 1obl.ru

Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články