Nový kouč Plzně? Západočeši lanaří bývalého šéfa českého nároďáku

Hokejová Plzeň zažívá řadu změn. Končí sportovní manažer, trenéři i někteří hráči. Při námluvách s novým koučem míří indiáni vysoko.

i Zdroj fotografie: HC Škoda Plzeň
                   

Po vyřazení hokejistů Plzně z předkola play-off jste si na SportyŽivě mohli přečíst o řadě změn, které se prohnaly západočeským klubem. Po devíti letech u indiánů končí sportovní manažer Tomáš Vlasák, který by podle zákulisních zdrojů měl zamířit do Mladé Boleslavi. U týmu také nebudou pokračovat trenéři Petr Kořínek, Martin Straka a František Bombic. Jak se vyvíjejí jednání o jejich nástupcích?

Dva roky prázdnin

Hlavním cílem indiánů je trenér, který v minulosti vedl českou hokejovou reprezentaci a působil i v KHL (Lev Praha a Magnitogorsk). Bohaté zkušenosti má i z české extraligy, kde vedl Spartu, Pardubice, Hradec Králové, Liberec nebo České Budějovice. Od trenéřiny si Josef Jandač dává přestávku druhým rokem. Na stole mu přitom během této doby přistálo několik nabídek z Česka i ze zahraničí.

Trenér Josef Jandač kromě řady tuzemských klubů vedl i českou reprezentaci.
iZdroj fotografie: Česká hokejová reprezentace

Pětapadesátiletý kouč si může vybírat a podle všeho čeká na návrh, který by ho zaujal. Mimochodem v lednu Jandač odmítl liberecké Bílé Tygry, kteří ho chtěli do pozice generálního manažera. „Kdybych se rozhodl jít dělat generálního manažera, bylo by to na dlouhou dobu a šlo by víceméně o konec trénování,“ vysvětlil rozhodnutí pro Sport.cz.

Laso z Ruska

Josef Jandač mimochodem dostal i laso z KHL. „Byť své dřívější angažmá v Magnitogorsku beru jako dobrou zkušenost, za současné situace pro mě KHL vůbec není téma,“ dodal. A jak vidí aktuální nabídku Západočechů? „Pobavili jsme se o tom a uvidíme, co dál,“ potvrdil Josef Jandač pro iSport.

Je trenér Jandač pro Plzeň dobrou volbou?

Diskuze Vstoupit do diskuze
130 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články