Indiáni zažili pořádný průvan. Po Vlasákovi v Plzni končí trenéři, čistka se dotkla i hráčů

Plzeň hlásí po vyřazení z play-off řadu změn. V klubu končí sportovní ředitel Tomáš Vlasák, trojice trenérů a čistka se týká i hráčů.

i Zdroj fotografie: HC Škoda Plzeň
                   

Hokejisté Plzně již mají po sezoně. Poté, co základní část zakončili na dvanáctém místě pěti duely bez bodu, vypadli indiáni v předkole play-off 0:3 na zápasy s Litvínovem. O spokojenosti tak mezi ambiciózními Západočechy nemohla být řeč. Logicky tak bylo jen otázkou času, kdy dojde ke změnám. Během jediného týdne zažila Plzeň vlnu, která se dotkla vedení, realizačního týmů i hráčů.

Konec po devíti letech

První zprávou, která fanoušky indiánů asi šokovala nejvíce, byl konec sportovního ředitele Tomáše Vlasáka. Bývalý útočník v západočeské metropoli odehrál sedm sezon a v roce 2013 jí pomohl k mistrovskému titulu. V pozici sportovního ředitele pak v Plzni působil od roku 2015. „Předně chci zmínit, že z klubu neodcházím z důvodů jakýchkoliv rozepří, nesouhlasů nebo hádek. Vždy jsem si v Plzni vážil toho, že mohu otevřeně říci svůj názor. Ano, je pravda, že jsem nesouhlasil s finálním rozhodnutím jak u některých příchodů, tak také odchodů. Ale to k naší práci patří,“ prohlásil Vlasák. 

Švédský útočník Tim Söderlund by měl v Plzni pokračovat.
iZdroj fotografie: HC Škoda Plzeň

„Tomášovo rozhodnutí plně respektuji a nebude se mi s ním loučit jednoduše. Společně jsme toho hodně prožili jak na ledě tak i mimo něj. Naše pracovní cesty se rozcházejí v dobrém, a i když jsme vždy neměli na věc stejný názor dokázali jsme najít řešení,“ řekl pro klubový web spolumajitel plzeňského klubu Martin Straka. Podle informací Plzeňského deníku by měl Tomáš Vlasák zamířit ke konkurenci, konkrétně do Mladé Boleslavi.

Konec trenérů

O několik dnů později zveřejnila Plzeň, že u týmu končí i realizační tým. „Vedení klubu se rozhodlo po letošní sezóně odvolat trenéry A-týmu. Důvodem je nespokojenost s výsledky v právě skončeném ročníku. Nové složení realizačního týmu bude oznámeno po dokončení probíhajících jednání. V tuto chvíli nemůže klub komentovat žádné spekulace. Přejeme trenérům hodně štěstí do další práce,“ zveřejnili Západočeši na klubovém webu.

Změny se dotknou i hráčského kádru. Již nyní je jasné, že Plzeň opouštějí Milan Klouček, Martin Bučko, Aleksi Rekonen a Jakub Pour. Dalším hokejistou, který s velkou pravděpodobností nebude u indiánů pokračovat, je finský obránce Aleksi Laakso. Pokud jde o posily, ve hře mají být příchody produktivního ukrajinského beka Igora Merežka, kanadských útočníků Oliviera Archambaulta a Christopha Lalancetteho. Zákulisím zní i jméno Jakuba Klepiše.

Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články