NHL letos hraje šest obránců z České republiky. Jak si (a kolik) stojí?

i Foto: lastwordonhockey.com
                   

Počty českých rodáků v zámořské NHL se rok od roku ztenčují, což má podle mnohých odborníků na svědomí zejména špatná práce s tuzemskou mládeží. Slavné hokejové kluby před sezónou 2019/2020 opustilo mnoho šikovných hokejistů, kteří zamířili do Evropy nebo bohatého Ruska. Někteří mohykáni avšak stále zůstávají a bojují o své místo na výsluní. Mezi nimi se vyskytuje také celkem šest obránců, jejichž služby jsou pro dané týmy nedocenitelné. Jak si momentálně vedou a kolik si ročně vydělají peněz?

Filip Hronek

Dvaadvacetiletému bekovi stačili pouhé dva ročníky, aby se zařadil mezi nepostradatelné články Detroitu Red Wings. Vloni odehrál 46 zápasů a posbíral 23 kanadských bodů. Letos tyto počty podle předpokladů ještě navýší. Trenéři na něj hodně sázejí a dávají mu prostor v prvních obranných lajnách. Dosud má na kontě tři branky a čtyři asistence, což je s ohledem na jeho roční mzdu ve výši 700 tisíc dolarů opravdu úžasné – tedy alespoň pro klub, který za kvalitu výrazně ušetří.

Libor Hájek

Libor Hájek absolvoval s týmem New York Rangers celou letní přípravu a na začátku nové sezóny nastupuje víceméně pravidelně. Zdá se, že si v roce minulém, kdy odehrál pět utkání, vstřelil branku a následně se zranil, vybral všechnu smůlu a konečně se blýská na lepší časy. Newyorský klub za něj navíc ročně utratí pouze 925 tisíc dolarů, jelikož mu stále běží nováčkovská smlouva.

Jan Rutta

Písecký rodák Jan Rutta letos oslavil devětadvacáté narozeniny, přičemž v NHL strávil teprve tři sezóny. Ještě předtím nastupoval za domácí Piráty Chomutov, takže měl oproti mladším kolegům o hodně složitější cestu. Nejprve jej oslovilo vedení Chicaga Blackhawks, kam se Rutta vydal na zkušenou a oslovil. V průběhu ročníku následujícího přestoupil do Tampy Bay, kde působí dodnes a ačkoli nehraje pravidelně, pobírá roční plat ve výši 1,3 milionu dolarů.

Roman Polák

Třiatřicetiletý Roman Polák je zřejmě nejzkušenějším mužem z našeho seznamu. V zámoří už oblékal dresy St. Louis Blues, Toronta Maple Leafs či San Jose Sharks. Před rokem se na poslední chvíli přesunul do Dallasu, kde se mu znovu podařilo získat ztracenou slávu a tamní vedení si jeho přínos nemůže vynachválit. Momentálně je na listině zraněných, což mu ovšem nebrání pobírat roční plat 1,75 milionu dolarů.

Radko Gudas

Bývalý spoluhráč Jakuba Voráčka se v létě přesunul z kádru Philadelphie Flyers do Washingtonu Capitals a ani na nové adrese se rozhodně neztratí. Jeden z nejříznějších beků celé soutěže má na kontě již pět asistencí a jistotu ročního platu ve výši 2,5 milionu dolarů.

Michal Kempný

Současný spoluhráč Radka Gudase působí v týmu Capitals druhým rokem a hned v první sezóně výrazně pomohl k zisku Stanley Cupu. To mu ostatně zajistilo velice štědrou smlouvu i výši finanční odměny. Kupříkladu letos si přijde na skvělých 2,7 milionu dolarů, což z něj dělá nejlépe placeného obrácen z České republiky, který momentálně působí v zámoří.

Foto: lastwordonhockey.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články