Mladá Boleslav lovila ve Spartě. Do města automobilů míří vyhlášený provokatér

Když s ním Sparta chtěla prodloužit smlouvu, měl už podepsáno v Mladé Boleslavi. Útočník věří, že u bruslařů dostane větší prostor. Je ale připravený na jakoukoliv roli.

i Zdroj fotografie: BK Mladá Boleslav
                   

Dokáže se soupeřům na ledě dostat pod kůži. O tom, jak nepříjemným soupeřem dokáže Tomáš Šmerha být, se v play-off přesvědčili hráči Liberce a Třince. „Vždycky jsem byl provokatér. Nevadí mi to, naopak to mám rád. Když někoho rozhodím a jemu pak vystřelí pravačka do mého obličeje, nebudu mu to vracet. Získám přesilovku pro svůj tým a mám splněno,“ prozradil Šmerha deníku Sport.

Šmerha má za sebou těžkou sezónu

I když si se Spartou zahrál finále, uplynulá sezóna pro něj nebyla jednoduchá. „V letní přípravě jsem makal a trenéři mě chválili. Jenže po ní jsem si přivodil problém se zády. Musel jsem začít v Sokolově. Hodně mi to pomohlo, rozehrál jsem se. Nakonec jsem tam strávil polovinu sezóny. Nakoplo mě to. V lednu jsem dostal šanci hrát na Spartě, jsem rád, že jsem ji využil a zůstal součástí týmu až do konce,“ vysvětlil čtyřiadvacetiletý útočník.

iZdroj fotografie: HC Sparta Praha

Když se mu v lednu ozvala Mladá Boleslav, dlouho se nerozmýšlel. „Na Spartě o mě projevili zájem v únoru, ale to už jsem měl podepsáno tady,“ uvedl Šmerha v rozhovoru pro klubový web Mladé Boleslavi. Ve městě automobilů zná řadu hráčů. V mládežnických reprezentacích nastupoval s Kousalem, Najmanem a Kantnerem a v minulosti měl za spoluhráče Hanouska a Stránského.

Provokovat soupeře? Mám to rád

Co si od angažmá v Mladé Boleslavi 174 centimetrů vysoký útočník slibuje? „Chtěl bych víc hrát. Rád bych se trvale usadil v extralize a přál bych si, aby trenéři věděli, že se na mě mohou spolehnout. Přijmu jakoukoliv roli. Dřív jsem hrál na puku, na Spartě jsem dělal černou práci. Nevadí mi vyprovokovat ostatní. V play off mám tyhle situace rád, dokonce se mi i dařily. Neděsím se nikoho. Vyprovokovat hráče typu David Štich mi nevadí, ale kdyby Šticháček shodil rukavice se mnou, tak mě vyhodí do šesté řady,“ dodal s úsměvem Tomáš Šmerha.

Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Pět důvodů, proč se (my Češi) za volantem chováme tak, jak se chováme. Jinde v Evropě by to neprošlo
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Záběry z helmy ukazují drsný život v první linii: zpustošená krajina zalitá šedými mračny, granáty a kulky prolétající kolem hlavy
Události247.cz
Události247.cz
Němečtí a čeští zákazníci stále dostávají odlišnou kvalitu potravin pod stejným obalem
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství