Mladá Boleslav lovila ve Spartě. Do města automobilů míří vyhlášený provokatér

Když s ním Sparta chtěla prodloužit smlouvu, měl už podepsáno v Mladé Boleslavi. Útočník věří, že u bruslařů dostane větší prostor. Je ale připravený na jakoukoliv roli.

i Zdroj fotografie: BK Mladá Boleslav
                   

Dokáže se soupeřům na ledě dostat pod kůži. O tom, jak nepříjemným soupeřem dokáže Tomáš Šmerha být, se v play-off přesvědčili hráči Liberce a Třince. „Vždycky jsem byl provokatér. Nevadí mi to, naopak to mám rád. Když někoho rozhodím a jemu pak vystřelí pravačka do mého obličeje, nebudu mu to vracet. Získám přesilovku pro svůj tým a mám splněno,“ prozradil Šmerha deníku Sport.

Šmerha má za sebou těžkou sezónu

I když si se Spartou zahrál finále, uplynulá sezóna pro něj nebyla jednoduchá. „V letní přípravě jsem makal a trenéři mě chválili. Jenže po ní jsem si přivodil problém se zády. Musel jsem začít v Sokolově. Hodně mi to pomohlo, rozehrál jsem se. Nakonec jsem tam strávil polovinu sezóny. Nakoplo mě to. V lednu jsem dostal šanci hrát na Spartě, jsem rád, že jsem ji využil a zůstal součástí týmu až do konce,“ vysvětlil čtyřiadvacetiletý útočník.

iZdroj fotografie: HC Sparta Praha

Když se mu v lednu ozvala Mladá Boleslav, dlouho se nerozmýšlel. „Na Spartě o mě projevili zájem v únoru, ale to už jsem měl podepsáno tady,“ uvedl Šmerha v rozhovoru pro klubový web Mladé Boleslavi. Ve městě automobilů zná řadu hráčů. V mládežnických reprezentacích nastupoval s Kousalem, Najmanem a Kantnerem a v minulosti měl za spoluhráče Hanouska a Stránského.

Provokovat soupeře? Mám to rád

Co si od angažmá v Mladé Boleslavi 174 centimetrů vysoký útočník slibuje? „Chtěl bych víc hrát. Rád bych se trvale usadil v extralize a přál bych si, aby trenéři věděli, že se na mě mohou spolehnout. Přijmu jakoukoliv roli. Dřív jsem hrál na puku, na Spartě jsem dělal černou práci. Nevadí mi vyprovokovat ostatní. V play off mám tyhle situace rád, dokonce se mi i dařily. Neděsím se nikoho. Vyprovokovat hráče typu David Štich mi nevadí, ale kdyby Šticháček shodil rukavice se mnou, tak mě vyhodí do šesté řady,“ dodal s úsměvem Tomáš Šmerha.

Diskuze Vstoupit do diskuze
143 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články