Další stříbro? Za roky u hokeje už jsem se s tím nějak srovnal, přiznává kouč Sparty Jandač. Co podle něj ovlivnilo finále?

Je dokonáno. Mistrovský titul opět získali hokejisté Třince, naopak trenér Sparty Josef Jandač musel skousávat další finálovou porážku. Co podle něj rozhodlo?

i Zdroj fotografie: HC Sparta Praha
                   

Patnáct let čeká pražská Sparta na mistrovský titul, radosti z celkového vítězství se její příznivci nedočkali ani v letošním ročníku. Svěřenci trenéra Josefa Jandače v šestém finálovém klání podlehli třineckým Ocelářům a třiapadesátiletý kouč podruhé v kariéře poznal hořkost finálové porážky. „Za roky u hokeje už jsem se s tím nějak srovnal,“ přiznal pro klubový web Jandač, který se Spartou získal stříbro již před šesti lety.

Věřím na životní rovnováhu. Někdy je vám dáno a někdy ne. Mrzí mě to, chtěl jsem to se Spartou urvat, ale takový je život. Nehroutím se z toho. Někomu je přáno a někomu ne, ale rozhodně nic nebalím. Kdo ví, třeba mě to v příštích letech ještě potká,“ doplňuje bývalý trenér národního týmu, který má na svém kontě také čtyři bronzové medaile na lavičce Českých Budějovic, Pardubic a právě Sparty.

iZdroj fotografie: HC Sparta Praha

Celou finálovou sérii podle něj rozhodla síla a zkušenosti třineckých Ocelářů, kteří se radují z třetího mistrovského titulu v řadě. „Nechtěl bych hodnotit zápasy v základní části, ale Třinec opakovaně prokazuje svoji výkonnost. Mužstvo je pohromadě dlouho, znají ho detailně a mají zkušenosti z play off. Shání adekvátní náhrady. Jsou sehraní, umějí hrát skvěle do obrany,“ zhodnocuje Jandač, který chválil i své svěřence.

Jandač: Mužstvo mělo výborný charakter

V play off jsme narazili na velmi silné a houževnaté soupeře. Liberec i Budějovice byli velmi silní soupeři, i přesto jsme dokázali postoupit na pět zápasů. Proti Třinci byla série až do pátého utkání vyrovnaná,“ doplňuje s tím, že se podařilo zabudovat do sestavy také mladé hráče. „Pokud tu zůstanou, budou v dalších sezonách herně růst. Hodně nám pomohli hráči, kteří posílil kádr v průběhu, jiní se uzdravili hráči. Mužstvo mělo výborný charakter,“ míní Jandač, který se v nadcházejícím ročníku na lavičce Sparty neobjeví.

Jak přiznal dlouholetý lodivod pro Českou televizi aktuálně potřebuje od hokejového života pauzu. „Odpočinu si, pověnuju se rodině, nadechnu se a půjdu dál, ale momentálně bez hokeje. Nevím (jak dlouhá pauza bude), uvidíme. Myslím si, že potřebuju trochu restart. Už od šestadvaceti let jsem v dospělém hokeji. Poslední roky prakticky bez pauzy, hodně těžké štace,“ zakončuje bývalý trenér národního týmu, ruského Metallurg Magnitogorsk nebo Bílých Tygrů Liberec.

Diskuze Vstoupit do diskuze
72 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Chcete nový automobil? Vyzkoušejte nákup v aukci!
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruské námořnictvo v Černém moři trpí. Ztráty jsou zřejmě velké, ale Kreml se je snaží všemožně maskovat
Události247.cz
Události247.cz
Představitelé zemí Evropské unie na summitu schválili udělení kandidátského statusu Ukrajině a Moldavsku
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
HONEYWELL Zve STUDENKY TECHNICKÝCH OBORŮ do soutěže „SHE STEM AWARD“