Jaké světové hvězdy se objeví na MS? – 1. část

i Foto: hetrik.sk
                   

Mistrovství světa v ledním hokeji sice startuje až 10. května, už dnes je ale jasné, že na něm vystoupí opravdu velké množství zářivých jmen. Slovenský šampionát je oproti předešlým letům posunutý, takže se očekává účast mnoha hráčů z NHL. O kom už teď můžeme s jistotou říci, že se na turnaji objeví?

Patrick Kane

Chicago Blackhawks se v letošní sezóně loučilo už v základní fázi. Díky tomu výběr USA posílil Patrick Kane, který na loňském šampionátu zazářil ziskem dvaceti bodů v deseti zápasech. V dresu Chicaga se mu také dařilo. Stal se dokonce třetím nejproduktivnějším hráčem v zámoří (110 bodů). Nemusíme tedy zdůrazňovat, že by se měl stát tahounem Američanů.

Jakub Voráček

Co by to bylo za žebříček hvězd, když bychom z něj vynechali českého rodáka Jakuba Voráčka. Sportovec, který z hlediska finanční odměny nemá v tuzemských kruzích konkurenci, odehraje svůj šestý šampionát v barvách národního celku. Dokonce se spekuluje, že by měl plnit roli kapitána. Ve Philadeplhii patří stabilně mezi lídry. Letos v rámci klubové produktivity skončil na třetím místě s 68 body z osmasedmdesáti zápasů. Miloš Říha na něj určitě bude hodně sázet.

Elias Pettersson

Teprve dvacetiletý mladík ze Švédska se stal asi největším překvapením aktuálního ročníku NHL. Jako naprostý nováček vlétl na kluziště ve velkém stylu, což dokládá i skutečnost, že se stal nejproduktivnějším hráčem Vancouveru. Zastínil i největší hvězdy klubové soupisky Alexandra Edlera a Louie Erikssona, kteří jsou shodou okolností původem také ze severu Evropy. Pettersson dokázal svou vytříbenou techniku proměnit v 66 bodů ze 78 zápasů a ukázal světu, že do budoucna s ním všichni musejí počítat.

Thomas Chabot

Obránce Ottawy Senators se v letošním ročníku opravdu vyznamenal. Ve svých dvaadvaceti letech se stal desátým nejproduktivnějším zadákem v rámci celé NHL. Hned čtrnáctkrát dokázal rozvlnit síť soupeře a jednačtyřicet branek připravil svým spoluhráčům. Prorokuje se mu opravdu hvězdná kariéra. Dokáže své přednosti prodat i v národním výběru Kanady?

Ilja Kovalčuk

Pravda, odchovanec ruského hokeje se v posledních letech řadí mezi hvězdy prakticky už jen díky jménu, které si vytvořil v letech předešlých. Jeho současný zaměstnavatel Los Angeles Kings určitě nemá výkonů svých svěřenců radost. V Pacifické divizi skončili beznadějně poslední se ztrátou 36 bodů na vítěze skupiny. Kovalčuk sice posbíral 34 bodů, což samo o sobě nevypadá zas tak špatně, jenže hrozivá statistika plus/mínus s 26 negativními body nás dokáže přesvědčit o opaku. Ve věku 36 let se zřejmě blíží konec jeho kariéry. Fanoušci si jej určitě budou chtít ještě naposledy prohlédnout, protože jeho další působení v národním týmu ruské sborné je krajně nepravděpodobné.

Foto: hetrik.sk

Diskuze Vstoupit do diskuze
56 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články