Irgl o Varaďovi: Jsme kamarádi, ale kolikrát ze mě dělal úplného blbce

S Václavem Varaďou si zahrál ve Vítkovicích, pak ho poznal jako trenéra. Tato zkušenost již byla pro Zbyňka Irgla bolestivější.

i Zdroj fotografie: HC Oceláři Třinec
                   

Od vyhazovu Václava Varadi z Pardubic již uběhl nějaký čas. Kauzu v médiích komentoval majitel Dynama Dědek, asistent trenéra Aleš Krátoška, o němž jsme psali na SportyŽivě, i několik hráčů. Dalším v řadě je bývalý reprezentační útočník Zbyněk Irgl, který pod Varaďou hrál v Třinci. Oba se znají dlouhá léta, ve Vítkovicích spolu nastupovali v sezonách 2004/5 a 2008–10.

Irgl: Nemám s ním problém

Právě Varaďa stál za odchodem Irgla z týmu Ocelářů. „Venca mě vyhodil, ale nezanevřel jsem na něj, jsme kamarádi. Nemám s ním problém,“ řekl pro iSport útočník. Potvrdil ale také, že ne vždy je snadné s trenérem vyjít. Kolikrát ze mě dělal úplného blbce. Poslední zápas jsem měl ice time snad dvě minuty,“ zmínil Zbyněk Irgl.

V dresu Ocelářů odehrál Zbyněk Irgl 182 zápasů. Získal v nich 107 kanadských bodů (49+58).
iZdroj fotografie: Oceláři Třinec

Náročnost a nasazení Varadi není žádnou novinkou, Irglovi se oboje líbí. „Jeho nároky jsou opravdu neskutečné. On je workoholik maximalista, je zvyklý dělat podle svého. Za to byl odměněný třemi tituly,“ podotkl stříbrný medailista z MS v roce 2006. Jenže tvrdý kouč chce mít rozsáhlé pravomoce a s tím mohl nastat problém. „Pokud Petr Dědek mluví o armádní šikaně, pak možná směrem k realizačnímu týmu. Na hráče byl pes, ale měl pod sebou kupu hráčů z KHL, zvyklých na extrémní tlak. Tam se vás nikdo neptá, zda něco chceš, nebo ne,“ je přesvědčený Irgl.

Nemá rád starší hráče?

A proč ho vyhodil z Třince? Roli mohl hrát věk, Irglovi bylo 36 let. „Venca nemá rád starší hráče, to se ví. Z Třince museli všichni starší pryč. Hamerlík, Adamský, Polanský… Ale je to jeho vize, OK, nemám s tím problém. Jen mi vadilo to jednání, mohlo vypadat trošku jinak,“ má jasno útočník. Zároveň nevěří, že by Varaďa hráče urážel. „Nemyslím si, že by hráče shazoval, spíš měl problémy s asistenty a lidmi okolo z realizačního týmu. Venca je určitě dobrý trenér, to se mu musí nechat. Jen teď bude muset přehodnotit svoje chování,“ tuší útočník, který hrál sedm let KHL.

Co si s odstupem času myslíte o vyhazovu Varadi z Pardubic?

Diskuze Vstoupit do diskuze
127 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články