Jak to bylo s vyhazovem Varadi z Pardubic? Asistent trenéra konečně promluvil

Konec trenéra Václava Varadi v Pardubicích byl mírně řečeno překvapivý. Jeho asistent nyní do vyhazovu vnesl více světla.

i Zdroj fotografie: HC Dynamo Pardubice
                   

Konec Václava Varadi v Pardubicích způsobil šok. Zvláště po vítězství Dynama ve šlágru na ledě Sparty. Během necelého roku klub vyhodil už druhého špičkového trenéra. V květnu Pardubice propustily Radima Rulíka. Majitel pardubického klubu Petr Dědek v rozhovoru po Českou televizi řekl, že o ukončení spolupráce s trenérem Varaďou bylo jasno již před zmiňovaným utkáním. Večer před zápasem jsem mluvil s několika hráči a vysvětloval jsem jim, že hrají pro sebe a pro Dynamo,“ prohlásil Dědek.

Asistenti nic nevěděli

O tom, že by měl Václav Varaďa skončit, ale nevěděli asistenti Marek Zadina a Aleš Krátoška. „Byl to šok. Neměl jsem žádné indicie, že by to mělo dopadnout takto,“ přiznal druhý jmenovaný pro iSport. „Marek Zadina to nevěděl,“ potvrdil Dědek. Jednou z příčin vedoucích k vyhazovu trenéra mělo být urážení hráčů a členů realizačního týmu. Varaďa v prohlášení na svém webu toto nařčení odmítl.

S Třincem vybojoval Václav Varaďa tři tituly v řadě. Z Pardubic byl propuštěn hned v průběhu první sezony.
iZdroj fotografie: HC Oceláři Třinec

Podobně se vyjádřil i Aleš Krátoška. „Není to pravda, Venca urážky a vulgarismy nepoužívá. Chová se a vystupuje vždy velice slušně, férově ke všem. A v rámci fair play,“ poznamenal Krátoška, který s Varaďou působil i v Třinci. Obránce Milan Doudera zažil Václava Varaďu jako trenéra Ocelářů ve třech titulových sezonách. „Že by urážel hráče nebo si z někoho dělal legraci? Takového ho neznám. Vždycky to byl pracant, šel si za svým cílem, ale byl ke všem korektní,“ popsal vlastní zkušenosti.

Když jde Venca, tak já taky

Když se Krátoška dozvěděl o konci Varadi, rozhodl se také s Pardubicemi rozloučit. „Hlavní trenér a jeho asistenti mají nastavenou nějakou cestu, které věří a po které se vydávají. A když je hlavní trenér odvolán, je zvolena cesta jiná. V tomto případě mi již nedávalo smysl zůstávat,“ vysvětlil dnes již bývalý asistent trenéra. Podle něj není pravdou ani údajná vojenská šikana, o které mluvil Dědek. „Kategoricky s tím nesouhlasím,“ dodal Krátoška.

Jaký je podle vás skutečný důvod vyhazovu Václava Varadi?

Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články