Elitní český centr touží po Stanley Cupu. Kývne na výměnu, aby si mohl splnit sen? Zájemců je celá řada!

Otázky ohledně setrvání v San Jose a případné výměny poslouchá Tomáš Hertl ze všech stran už pěkných pár týdnů. Podle posledních zpráv agent českého hokejisty jedná s vedením Sharks o nové smlouvě. Jenže uzávěrka přestupů je za rohem a GM žraloků bude muset brzy rozhodnout, jestli jednu z hvězd týmu udržet nebo vytrejdovat. Několik týmů by elitního centra bralo všemi deseti.

i Zdroj fotografie: NHL
                   

Od draftu v roce 2012 obléká Tomáš Hertl v NHL dres se žralokem a postupně se vypracoval v jednu z hlavních opor svého týmu. Za San Jose odehrál více než 600 utkání a na jaře 2016 se Sharks málem dosáhl na Stanley Cup. Ve finále play-off ale nakonec slavili Penguins (4:2 na zápasy). V minulých dvou sezonách Burns a spol. ve vyřazovacích bojích chyběli a v té letošní jejich ztráta na vytoužené pozice rychle narůstá. Výhled do budoucna také není nijak růžový. Jestli chce Hertl snít sen o zisku hokejového grálu, bude se o něj muset porvat na jiné adrese. „Vyhrát Pohár je něco speciálního. Ale je to opravdu těžké a někdy musíte mít štěstí. Někteří z nejlepších hráčů v lize nikdy neměli šanci ho vyhrát,“ zmínil český hokejista pro stránky sanjosehockeynow.com.

Hledá se snajpr, zn.: Spěchá!

O služby produktivního útočníka, kterému po letošní sezoně končí smlouva, hodně stojí v Bostonu. „Bruins stále nenašili náhradu za Davida Krejčího na pozici druhého centra. Vyzkoušeli ledacos, ale ideální řešení nemají. Tohle by Hertl bezesporu vyřešil,“ napsal Eric Duhatschek na webu The Athletic. Dovedete si představit útok Hall – Hertl – Pastrňák?

Z analýzy NBC Sports jasně vyplývá, že pro klub sídlící v Massachusetts, je ideální volbou. Hertla, který je hodně platný i v defenzivě, chtějí získat také Rangers. Pro českého hráče by ale s velkou pravděpodobností šlo jen o letošní sezonu. Blueshirts sice skvěle šlapou, ale nemají místo pod platovým stropem. Do přetahované o žádanou posilu chtějí zasáhnout i Wild a Blues. Můžeme se ale dočkat i velkého překvapení.

iZdroj fotografie: NHL

Všechno může skončit jinak. Pokud dostane Hertl od vedení San Jose skvělou nabídku, je pravděpodobné, že na ni kývne. Jak by měla vypadat? V zámoří se spekuluje o víceleté smlouvě při platu sedmi až osmi miliony dolarů za rok. V aktuální sezoně bere 5,625 milionů dolarů a mezi centry NHL je až na 37. pozici. S novým kontraktem by se zařadil český hokejista mezi nejlépe placené střední útočníky.

„Myslím, že jsem za posledních pár let odvedl docela dobrou práci a dokázal jsem, že můžu být elitním centrem ligy,“ řekl Hertl Mercury News. Osmdvacetiletý hráč přiznal, že se mu v San Jose hodně líbí. „Vždycky jsem chtěl zůstat. Je skvělé, když hrajete celou kariéru za jeden tým. Jen málo kluků v NHL zůstane jen u (jedné) organizace a dá fanouškům i městu všechno,“ doplnil lídr žraloků. Znamená to tedy, že nakonec žádná výměna nebude?

Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články