Trenér Colorada řeší, kdo bude jedničkou. Jak snáší Pavel Francouz dlouhou přestávku?

Před začátkem finále Stanley Cupu řeší kouč Colorada, jestli postaví do branky Pavla Francouze, nebo Darcyho Kuempera. Co mluví ve prospěch českého gólmana?

i Zdroj fotografie: Colorado Avalanche
                   

Po většinu sezóny byl jedničkou Colorada Darcy Kuemper. Mohlo za to i zranění Pavla Francouze, který se poprvé postavil mezi tyče až 18. prosince. Český gólman v základní části odchytal 21 utkání s bilancí 15-5-1. V play-off pak zaskakoval za zraněného Kanaďana. Ve finále Západní konference vychytal lavinám postup přes Edmonton. Ve druhém duelu série přitom nedovolil olejářům ani jeden gól.

Těžké rozhodnutí, přiznává Bednar

„Nedokážu ani slovy popsat, co mi běželo hlavou, když jsme v prodloužení vstřelili postupový gól. Byl jsem šťastný. Udělali jsme další velký krok směrem ke splnění našeho cíle. Jsme nadšení. Tvrdě pracujeme, tohle je pro nás odměna,“ svěřil se zámořským novinářům brankář Pavel Francouz. Trenér Jared Bednar nyní řeší, kdo začne finále v pozici jedničky. Kuemper se dal zdravotně dohromady, ale „Frankie“ předváděl proti Oilers skvělé výkony. „Je to těžké rozhodnutí,“ přiznal Bednar.

iZdroj fotografie: Colorado Avalanche

Český gólman má v letošních bojích o Stanley Cup parádní bilanci 6-0 (Kuemper 6-2). Samotný Francouz rozhodnutí trenérů neřeší. „Snažím se být připravený a ovlivnit jen to, co mohu. Tedy abych byl v dobré formě. Uvidíme, jak se situace vyvine. S Darcym se navzájem podporujeme, máme mezi sebou dobrý vztah. Oba chceme, aby náš tým byl úspěšný,“ prohodil Francouz.

Kdo lépe zvládne dlouhou pauzu?

Roli v tom, komu dají trenéři Colorada přednost, může hrát dlouhá pauza. Mezi vyřazením Edmontonu a začátkem finále mají Avs volno osm dní. Pavel Francouz s tím v minulosti neměl větší problém. Například mezi sériemi s Nashvillem a Edmontonem nechytal tři týdny. „Když má člověk za sebou dlouhou pauzu, tak jde do branky superčerstvý. Těšíte se na zápas, protože jste tak dlouho nechytali. To určitě pomáhá,“ uvedl český gólman pro oficiální web NHL. Koho postaví kouč lavin do branky? Dozvíme se to v noci ze středy na čtvrtek.

Diskuze Vstoupit do diskuze
107 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články