Vychytat nulu ve finále konference? Český gólman to zvládl po dlouhých dvaceti letech

Do konce třetí třetiny zbývalo jen pár vteřin a na kostce nad ledem svítilo skóre 4:0. Celý stadion skandoval: „Frankie, Frankie!“ Český gólman skvělým výkonem pomohl Coloradu ke druhému vítězství ve finále Západní konference NHL. Jak zhodnotil svůj výkon?

i Zdroj fotografie: Colorado Avalanche
                   

Od začátku utkání nastoupil Pavel Francouz poprvé od 9. května. „Není jednoduché jít takhle do zápasu, když jste dlouho nechytali od začátku. Frankie byl skvělý. Za stavu 0:0 předvedl několik klíčových zákroků. A další ve chvílích, kdy už jsme měli náskok,“ uvedl Mikko Rantanen pro Denver Post. Pavel Francouz ukázal ve druhém utkání finále Západní konference klidný a naprosto soustředěný výkon.

Francouz navázal na Haška

Nakonec pochytal všech 24 střel Edmontonu a povedlo se mu tak vychytat nulu. Posledním českým brankářem, který totéž zvládl v konferenčním finále, byl v roce 2002 Dominik Hašek. Pavel Francouz, který mimochodem nosí na zádech také číslo 39, si tak dal pěkný dárek ke 32. narozeninám. Slaví je v pátek 3. června, tedy den po shutoutu. „Celý večer byl vždy na správném místě a spousta zákroků vypadala v jeho podání jednoduše. Byl skvělý, působil ohromně jistě,“ chválil gólmana trenér Colorada Jared Bednar.

iZdroj fotografie: Colorado Avalanche

Francouz byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Jak si užíval ovace fanoušků v závěru duelu? „Byl to týmový výkon. Určitě by bylo lepší, kdyby křičeli: „Do toho Avs!“ smál se gólman, který popsal své pocity ze zápasu. Byl jsem lehce nervózní, protože to byl pro nás veledůležitý zápas. Ale ohromně mi pomohlo, jak skvěle hrál náš tým od první minuty. Od úvodních sekund jsem věděl, že se na ně můžu spolehnout a že mi pomůžou. To mě uklidnilo a soustředil jsem se jen na svůj výkon,“ zmínil Pavel Francouz. Nastoupí v pozici jedničky i do třetího utkání?

Diskuze Vstoupit do diskuze
101 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články