Extraliga v časech koronaviru přichází o velká zahraniční jména

Kvůli koronaviru vám dost možná unikly novinky, které se týkají české hokejové Extraligy. Soutěž už před nějakou dobou definitivně zakončila sezónu a kluby aktuálně spí dlouhým, letním spánkem. Někteří hráči už ovšem s předstihem pomýšlejí na budoucnost a hned tři velké hvězdy se s tuzemským prostředím bohužel rozloučí.

Zdroj fotografie: hockeysilly.se

Celý svět v posledních měsících žije jen pandemií nového typu koronaviru, který způsobuje nemoc COVID-19. Zákeřné onemocnění si nachází cestu snad do všech zpravodajských relací a zprávy o něm pravidelně zaujímají přední místa v rozvržení internetových medií. Dost možná vám proto unikly novinky, které se týkají české hokejové Extraligy. Soutěž už před nějakou dobou definitivně zakončila sezónu a kluby aktuálně spí dlouhým, letním spánkem. Někteří hráči už ovšem s předstihem pomýšlejí na budoucnost a hned tři velké hvězdy se s tuzemským prostředím bohužel rozloučí. O koho konkrétně se jedná? To se dozvíte v následujících řádcích.

Pavol Skalický (BK Mladá Boleslav)

Třinečtí Oceláři se podle zákulisních zdrojů budou muset rozloučit také s druhým neproduktivnějším cizincem celé soutěže Pavolem Skalickým. Čtyřiadvacetiletý rodák ze slovenské Gelnice má za sebou dva povedené roky ve službách Mladé Boleslavi, nicméně vzhledem ke stoupající výkonnostní tendenci se daly jeho záměry posunout se o stupeň výše očekávat. Některá média mluví o tom, že kanonýra čeká angažmá v dalekém Finsku. Sám hráč zatím spekulace nepotvrdil, ale ani nevyvrátil. Pokud tedy fandíte Třinci, pravděpodobně se se Skalickým můžete pomalu loučit.

Wojtek Wolski (HC Oceláři Třinec)

Zdroj fotografie: sportsnet.ca

Čtyřiatřicetiletý Wojtek Wolski má polsko-kanadské kořeny a poměrně velkou část své profesionální hokejové kariéry strávil v zámořské nejvyšší lize. Vytáhlý křídelník odehrál čtyři sezóny za Colorado Avalanche, další dva roky působil v barvách Phoenix Coyotes a mihl se také v klubech jako New York Rangers, Washington Capital či Florida Panthers. Ani dveře konkurenční KHL mu s přibývajícím věkem nezůstaly zavřené, působil tam ostatně až do letošní zimy.

Pak ovšem Wolskiho zlákali Oceláři z Třince, kteří platili za úřadujícího mistra Extraligy a na opětovný zisk poháru pomýšleli i letos. Zkušený útočník za moravskoslezský celek odehrál třináct soutěžních zápasů a nasbíral ohromných sedmnáct kanadských bodů. Další už ovšem kvůli pandemii koronaviru nepřidal a ani nepřidá. Ačkoli Třinec na naše poměry patří mezi bohaté kluby, vzhledem k hráčovým finančním nárokům si prodloužení smlouvy nemůže dovolit.

Libor Hudáček (HC Bílí Tygři Liberec)

Devětadvacetiletý Libor Hudáček si své první hokejové krůčky na půdě České republiky neskutečně užil. Ve službách Bílých Tygrů z Liberce v premiérovém ročníku nasbíral 39 kanadských bodů a letos svůj účet produktivity dokonce téměř zdvojnásobil, když k brance svého týmu přispěl rovnou šedesátkrát. Několikanásobný slovenský reprezentant by byl určitě přínosem i do dalších let, jenže se s vedením klubu bohužel nedohodl na prodloužení smlouvy. Co s ním bude dál? Pravděpodobně se znovu přesune do zahraničí. Má za sebou angažmá ve Švédsku, konkrétně Örebro HK, takže se buď vrátí do známého prostředí, nebo si vyzkouší něco úplně nového. Taková KHL by mu určitě slušela, nemyslíte?