Další posily z NHL? Ve hře jsou hned tři jména

i Foto: nhl.com
                   

Boje ve vyřazovací části NHL jsou v plném proudu a některým týmům už naděje na zisk Stanley Cupu definitivně zhasla. Dá se v tom ovšem najít také světlá stránka. Díky konci v play-off nejvyšší zámořské soutěže mohou národní celky přivítat další zvučné posily, které nadcházející světový šampionát na Slovensku bezesporu divácky zatraktivní. Další jména se samozřejmě objevila také na seznamu českých reprezentantů. U kterých hokejistů můžeme počítat, že se přijedou porvat o svou šanci v kádru Miloše Říhy?

Ondřej Palát

Osmadvacetiletý Ondřej Palát je odchovancem Vítkovic, z nichž v sezóně 2009/2010 odešel čekat na svou šanci do zámoří. Ta po čtyřech ročnících v nižších soutěžích opravdu přišla a hokejista dostal příležitost předvést svůj um v barvách Tampy Bay Lightning. Čekání nakonec opravdu přineslo kýžené ovace, protože od té doby uplynulo již sedm let Palát stále obléká dres téhož zaměstnavatele.

Vedení na něj v mnoha ohledech spoléhá, kromě nucených pauz vinou zranění nastupuje pravidelně. Play-off Tampě bohužel nevyšlo podle představ, podaří se Palátovi pomoci české reprezentaci k zisku medaile a vylepšit si tak chuť z předčasného konce sezóny v zámoří?

Michael Frolík

Jednatřicetiletý zkušený útočník není v zámořské nejvyšší soutěži žádným nováčkem. Na kontě má už dohromady 793 zápasů, v nichž dokázal 370 bodovat. Odchovanec kladenské hokejové školy se přes Floridu Panthers, Chicago Blackhawks a Winnipeg Jets přesunul až do Calgary Flames, kde si odkroutil už v pořadí čtvrtou sezónu.

Oproti loňskému ročníku si výrazně polepšil ve statistice plus/mínus, kde získal 24 plusových bodů. Oproti předešlým 19 mínusovým je to skutečně obrovský rozdíl. Během pěti zápasů letošního play-off nezaznamenal ani jeden bod a možná i kvůli tomu Calgary dále nepostoupilo. Bude Frolík v českém národním výběru produktivnější?

Dominik Simon

Dominik Simon do NHL odcházel před čtyřmi lety, kdy oslnil tamní skauty svými výkony v barvách Škody Plzeň a také národního týmu. Rodák z Prahy se proto stěhoval do Pittsburghu. V první zámořské sezóně čtyřiadvacetiletý mladík příliš prostoru nedostal, zasáhl pouze do tří zápasů. Další ročník zvládl dokonce ještě o jedno utkání méně. Třetí sezóna pro něj ovšem byla zlomová, když se zhruba v její polovině napevno usadil v sestavě.

Letos už zvládl 71 zápasů, z nichž odcházel s bodovým ziskem 28. I když stále ještě naplno nevyužil svůj potenciál, ještě bude jistě mít dostatek příležitostí. Využije například tu, kterou mu nabízí Miloš Říha z pozice kouče nároďáku? Uvidíme, Simon o svou šanci určitě zabojuje stejně jako všichni ostatní. Vždyť právě díky reprezentaci se jeho kariéra rozjela tím správným směrem.

Foto: nhl.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články