Český reprezentant postupuje jako Pastrňák. Překonal záchvaty a v NHL podepsal smlouvu za 44 milionů korun

Talentovaný rodák z Kroměříže si cestu mezi hokejovou elitu rozhodl vybojovat stejně jako David Pastrňák na severu Evropy. A už vydělává miliony.

i Zdroj fotografie: HC Vsetín
                   

Psal se rok 2012, když patnáctiletý Pastrňák odešel z rodného Havířova do Södertälje. Tam si nejprve vyzkoušel švédskou juniorskou soutěž. Věřil, že je to ta správná cesta k tomu, aby jednou válel ve slavné NHL. A vyplatilo se. Rychle se posouval kategoriemi a brzy nakoukl do druhé nejvyšší švédské ligy.

Díky Švédsku si ho vybral Boston

Jeho talent už v tu dobu dobře sledovali zámořští agenti. A když nastal draft NHL, hned v prvním kole si Pastrňáka jako pětadvacátého v pořadí vybral Boston. Tým, kterému odmalička fandil a za který nastupoval i jeho dětský idol David Krejčí. Dál už je jeho příběh velmi známý. Z českého šikuly vyrostla jedna z největších hvězd soutěže. Na SportechŽivě jsme nedávno psali o jeho úžasném triku.

Podobně postupuje i hokejový brankář Jakub Málek. Dvaadvacetiletý český reprezentant k velkému hokeji přičichl ve druhé nejvyšší soutěži ve Vsetíně, ale v extralize neodehrál ani jeden zápas. Svůj um odletěl zdokonalovat do Finska. A rychle se prosadil v Ilvesu Tampere.

Málek a jeho panické ataky

Jeho strmý vzestup na chvíli pozastavily panické ataky, které vyvolávaly jeho příliš vysoké ambice. „Způsobilo mi to trable po mentální stránce a byl jsem ve velkých problémech. Já to prvně neřešil, potom jsem ale skončil v nemocnici. Nechal jsem to zajít až moc daleko,“ vzpomínal Málek pro Hokej. Potíže ale překonal a díky růstu ve finské soutěži s ním nyní New Jersey Devils podepsalo smlouvu, díky které si může vydělat až 44 milionů korun.

Útočník Pastrňák je proti příletu na MS do Prahy. Stěžuje si na nepochopitelné rozhodnutí

Málek v letošní sezoně odchytal šest zápasů za českou reprezentaci a o domácí MS pravděpodobně přišel jen kvůli tomu, že do Prahy přicestovali brankáři z NHL: Lukáš Dostál z Anaheimu, Petr Mrázek z Chicaga a Karel Vejmelka z Arizony. „Chytat jsem začal omylem. Kroměříž je hodně malý klub. Měli jsme dva gólmany na všechny kategorie,“ vzpomínal na své začátky pro Sport. Nyní už míří k výšinám.

Mimochodem. Na podzim 2021 se Málek stal prvním brankářem v historii Chance ligy, který vstřelil gól přímou střelou do sítě, když se prosadil v závěru zápasu proti Havířovu. Zopakuje to někdy v NHL?

Myslíte si, že z Málka vyroste hvězda NHL? Napište nám do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
108 lidí právě čte
Autor článku

Radek Bardouzl

Zobrazit další články