Útočník Pastrňák je proti příletu na MS do Prahy. Stěžuje si na nepochopitelné rozhodnutí

Dělá, co může, aby udržel Boston ve hře o Stanley Cup. Střílí góly, pere se, rozdává rány. Ale v posledním zápase úsilí útočníka Davida Pastrňáka poškodil zvláštní verdikt.

i Zdroj fotografie: NHL.com

Pastrňák se snaží svůj přílet na MS do Prahy oddálit, jak to jen jde. Rád by nad hlavu pozvedl slavnou zámořskou trofej. Ve čtvrtém utkání se ve 2. kole play off NHL proti Floridě poprvé střelecky prosadil, ale Bruins neudrželi náskok 2:0 a prohráli 2:3. S jeho Bostonem to tak vypadá bledě. V sérii ztrácí 1:3 a je jeden zápas od vyřazení.

Tři možné posily pro MS

To by znamenalo, že by Pastrňák s Pavlem Zachou a případně i s Jakubem Laukem mohli být už ve středu po pátém utkání k dispozici české reprezentaci pro příjezd na mistrovství světa. Rodák z Havířova je ale proti, což potvrdil svým krásným gólem. Jenže v posledním zápase do jeho snažení vstoupilo podivné rozhodnutí sudích.

Boston do čtvrtého zápasu semifinále Východní konference vstoupil skvěle a po první třetině vedl o dvě branky. V deváté minutě otevřel skóre první trefou v sérii Pastrňák. V přesilové hře si našel místo v pravém kruhu pro vhazování a střelou z první po třech zápasech ukončil čekání na gól. „Myslím si, že začátek nám vyšel opravdu velmi dobře. Dostali jsme se do vedení, hráli jsme fyzicky a dobře jsme se drželi na puku. Pak jsme ale začali být pasivní. To byla chyba,“ nastínil Pastrňák.

Pastrňák se zlobil

Ve druhé třetině z velkého tlaku Panthers vytěžil kontaktní gól Anton Lundell, poté vyrovnal Sam Bennett. A právě jeho gól vzbudil hodně vášní. Útočník Floridy před zakončením strčil bránícího Charlieho Coylea do brankáře Swaymana a při zakončení pak měl snadnou pozici. Bruins si vzali trenérskou výzvu, rozhodčí ale sporný gól uznali a poslali Boston od dalšího oslabení. „Pro mě je to nepochopitelné rozhodnutí,“ stěžoval si pro NESN Pastrňák, o jehož úžasném triku jsme také psali na SportechŽivě.

Za českou reprezentaci hraje na MS v Praze i největší fešák mezi hokejisty. O ženy ale nemá zájem

„Bennett strčil Coylea na našeho brankáře. Pokud by to neudělal, Coyle by mohl puk odehrát, nebo brankář zasáhnout. Takhle se nestalo ani jedno a on měl při zakončení jednoduchou práci,“ popsal situaci trenér Bruins Jim Montgomery. Nemohl jsem vůbec chytat. Kluci u videa by si nebrali výzvu, pokud by si nebyli jistí. Nevím, proč to sudí posoudili takhle,“ posteskl si Swayman.

Rozhodčí hráče Bostonu k jejich nelibosti velmi často vylučují. Jeden faul předvedl i Pastrňák, když dal Lundellovi pěstí. „Je zřejmé, že sbíráme až příliš mnoho vyloučení. Včetně mě. Byl to jednoznačně zbytečný faul. Musíme být s rozhodčími na stejné vlně. Možná bychom na ně měli přestat křičet a radši být milí a občas se usmát,“ žertoval Pastrňák pro stanici NESN.