Za českou reprezentaci hraje na MS v Praze i největší fešák mezi hokejisty. O ženy ale nemá zájem

Denně pečuje o své tělo. Aby zůstal ve formě, dbá na každý detail. A je to vidět. Obránce českého národního týmu na MS v Praze by mohl klidně pózovat v nějaké reklamě.

i Zdroj fotografie: NHL.com
                   

Trénovat pouze s hokejkou na bruslích a v posilovně? To už dávno nestačí. A dobře to ví jeden z klíčových obránců hokejové reprezentace Michal Kempný, který ke dvěma výhrám českého týmu přispěl jednou asistencí. Sportovní výkon není samozřejmě jenom ten na ledě. Jak jde sport dopředu, jsou kladené daleko větší nároky,“ uvedl pro iSport vítěz Stanley Cupu s Washingtonem z roku 2018, který v extralize válí za Spartu.

Kempný na sobě maká 24 hodin

Že by si dal po tréninku u televize před spaním pivko? Tak s tím na Kempného nechoďte. Maká na sobě vlastně 24 hodin denně. Po probuzení minimálně čtyřicet minut nekouká do telefonu a vypije půl litru vody. Dělá dechová cvičení. A také používá infračervené světlo. „Používám ho denně. Infračervené světlo se dostává hluboko do těla. Do vazů, do tkání, do svalů. Krásně všechno prohřeje. Pomáhá mi správně natavit denní rytmus,“ řekl třiatřicetiletý bek.

A pravidelně se také otužuje. Kempný vlezl do rybníka, i když bylo patnáct pod nulou. „To je můj rekord. Láká mě posouvat sám sebe i svoje tělo,“ řekl Kempný pro iSport. Možná nejdůležitějším prvkem jeho přípravy je vydatný spánek. Do postele chodí kolem desáté. „Když spím devět hodin, cítím se úplně jinak,“ popsal rodák z Hodonína. Před spaním používá brýle proti modrému světlu, nekouká do mobilu ani na televizi.

Neustále v bojovém módu

Nepodceňuje ani pořádnou regeneraci. A ta byla jistě po dvou náročných zápasech na MS potřeba. Jak po triumfu 1:0 po samostatných nájezdech s Finskem, tak i po přestřelce 6:3 s Norskem, o které jsme na SportechŽivě také psali. Je hrozně důležité se věnovat vlastnímu tělu. Takže toho mám víc. Sauny, masáže, dechová cvičení. Jako hokejista jsem neustále v bojovém módu, ale tělo potřebuje vypnout,“ vysvětluje zadák Kempný.

Dvojnásobný mistr světa dluží čtvrt miliardy. Přes 25 milionů mu svěřil i kapitán hokejové reprezentace Červenka

Včera měli čeští hráči na turnaji den volna. Kempný proto rychle spěchal domů. „Po obídku pojedu za rodinkou a odpoledne trošku přepnu od hokeje jinam. Je Den matek, tak musím koupit nějaký kytičky, připomněl pro Sport svůj vztah s bývalou modelkou Nicolou, s níž má tříletého syna Adama.

Zamilovaný pár navíc čeká po sezoně svatba. Takže dámy mají smůlu. Michala už evidentně další ženy nezajímají. Kempný přitom patří dle výroků fanynek na sociálních sítích k nejpřitažlivějším hokejistům na turnaji. Snad bude patřit i k nejlepším obráncům. Dalším testem dnes na mistrovství světa budou silní Švýcaři.

Co říkáte na výkony Kempného na MS? Napište nám do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
145 lidí právě čte
Autor článku

Radek Bardouzl

Zobrazit další články