Vyhrát Ligu mistrů, to je důvod, proč jsem se rozhodl pro PSG, řekl Mbappé před utkáním s Bayernem Mnichov

Největší klenot PSG Kylián Mbappe. (zdroj: twitter.com/kmbappe)

Nejdelší kampaň Ligy mistrů v historii je u konce. Večerní klání mezi Paris Saint-Germain a Bayernem Mnichov rozhodne, kdo pozvedne nad hlavu trofej pro nejlepší evropský klub. Na utkání se těší i francouzský útočník Kylian Mbappe. „Vyhrát Ligu mistrů, to je důvod, proč jsem se rozhodl pro PSG. Vždy jsem mluvil o tom, že chci psát historii ve své rodné zemi. A teď máme velkou příležitost,“ burcoval před utkáním .

„Tohle je můj moment, jak se zapsat do historie. Od roku 2017, kdy jsem do PSG přišel jsme zažili pár zklamání ale teď jsme ve finále. To ukazuje na naši sílu, nevzdali jsme se. Bylo by úzasnou odměnou vyhrát Ligu mistrů s francouzským klubem,“ řekl na tiskové konferenci před utkáním Mbappé.

Tuchel vs. Flick

V cestě mu ale bude stát družina kouče Hanse-Dietera Flicka v čele se střelcem Robertem Lewandowskim, který se v nejprestižnejší klubové soutěži trefil již devětkrát za sebou. Finále bude soubojem rovnou dvou německých koučů, na lavičce PSG totiž působí Thomas Tuchel.

Kouč Bayernu Mnichov Flick.(twitter.com/fussbalbr)

„Tohle finále je pro nás velkou výzvou. I proto jsem rád, že s v Lisabonu potkám s Thomasem. Vážím si ho jako člověka i jako fotbalového odborníka,“ uvedl Flick. „Pod jeho vedením prožívá Bayern skvělé časy. I jeho starší hráči chtějí v Lize mistrů znovu uspět,“ dodával Tuchel.

Bez diváků

Bayern letos uspěl v Bundeslize a získal i německý pohár, Pařížané také dominovali své domácí soutěži a připsali si další vítězství v Coupe de France. I z toho důvodu letošní finále nemá favorita, přesto se sázkaři přiklánějí k vítězství německého celku.

Hráči Bayernu oslavují gól do sítě Olympique Lyon. (zdroj: twitter.com/sachk0)

Potvrdit jejich tipy se bude snažit i obránce Joshua Kimmich, který v letošním ročníku soutěže nevynechal jediné utkání. „Na klubové úrovni je finále Ligy mistrů ta největší čest. Na takové utkání se těšíte už jako malé děti,“ přiznal. „Samozřejmě je škoda, že teď nemůžou být na tribunách diváci. Ale pořád je to velký zápas,“ pokračuje.

„Do finále Ligy mistrů se nedostáváte pokaždé. Nemůžeme na nic čekat. Když budeme stoprocentní, můžeme vyhrát,“ dodal na tiskové konferenci Flick. Zda mnichovský gigant získá svou šestou trofej v nejprestižnější klubové soutěži nebo poprvé trofej poputuje do Paříže se rozhodne od 21:00. Utkání vysílá jak veřejnoprávní ČT Sport, tak soukromá O2TV Sport.