VIDEO: Byly světlice při šlágru a na Spartě přes čáru? Neuvěříte, jaké peklo předvedli fanoušci Željezničaru Sarajevo a Belgrana

Víkendový šlágr Plzeň – Slavia byl kvůli kouři ze světlic na čas přerušen. Zkuste si ale porovnat situaci z české ligy s tím, co dokáží fanoušci v Bosně nebo v Argentině.

i Zdroj fotografie: Atlético Belgrano
                   

Pyro není zločin, křičí často fotbaloví fanoušci. Někomu se světlice a dýmovnice na stadionech líbí, pochopitelně ale má pyrotechnika i své odpůrce. Brankářská ikona Sparty Jaromír Blažek patří do prvního tábora. „Hezky to vypadá. Nevadí mi to, proč by mělo? Tedy pokud mi to nebouchne za zadkem,“ prozradil gólman v podcastu Sparťanské noviny.

Na české scéně je sice pyro na stadionech zakázané a kluby za něj platí pokuty, přesto si ultras často najdou cestu, jak světlice na tribunu propašovat. V uplynulém kole předvedli působivé kousky příznivci Plzně a Slavie, zatímco z kotle Sparty létaly po utkání s Baníkem světlice po vlastních hráčích.

Například fanoušci Željezničaru Sarajevo strčili o víkendu všechny české kluby do kapsy. V rámci oslav 101. výročí od založení klubu předvedli v průběhu duelu se Slogou Doboj show, která se jen tak nevidí. Zřejmě se před vstupem do sektoru nemuseli zouvat. O skvělou podívanou se postarali také příznivci Belgrana. Před zápasem lídra druhé argentinské ligy stadion doslova zářil. Představte si, že by něco podobného bylo k vidění třeba v derby Sparty se Slavií…

Patří světlice a dýmovnice k fotbalovým zápasům?

Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články