V mládí kopal za Spartu, teď podepsal smlouvu se Slavií. To je fotbalový život. Nehraje roli, kde jsem byl, má jasno Petr Hronek

Během podzimu byl Petr Hronek ve Fortuna lize hodně vidět, přesto ho zájem Slavie překvapil. Po podpisu tříleté smlouvy promluvil nejen o svých silných stránkách.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

První zimní posilou sešívaných je zkušený Petr Hronek, kterého Slavia přivedla z Bohemians. Důrazný záložník předváděl na podzim v dresu klokanů výtečné výkony, přesto ho zájem vršovického rivala překvapil. „Je mi 29 let a musím říct, že jsem asi úplně nečekal, že v mém věku o mě bude mít takový klub zájem. O to víc si toho cením, o to víc jsem šťastnější. Přestup je obrovská výzva,“ řekl Hronek v rozhovoru pro web Slavie.

Konec čekání na trofej?

V české elitní soutěži nabral mnoho zkušeností. Na kontě má 180 startů, které nasbíral v Jablonci, Příbrami, Jihlavě, Zlíně a v Bohemians. Za první dva zmiňované kluby ovšem nastoupil jen jednou. Ve fotbale jsem vlastně nevyhrál žádnou velkou trofej. Prakticky jsem jen ve Zlíně hrál zápas v Evropské lize,“ připomněl Petr Hronek pohárovou zkušenost.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Jak jste si již mohli na SportyŽivě.cz přečíst, trenér Jindřich Trpišovský o záložníka hodně stál kvůli jeho hernímu stylu.Petr je skvěle fyzicky vybavený a připravený hráč, který pracuje na velkém prostoru. Je neskutečně platný v presinku, nešetří krokem, je hodně soubojový, nevadí mu fyzická hra,“ je přesvědčený kouč. Hronek věří, že do fyzicky náročného stylu červenobílých dobře zapadne.

Dlouhé auty

„Po všech těch telefonátech a rozhovorech si myslím, že bych sem mohl zapadnout právě díky tomu a můžu ještě víc pomoct Slavii v některých fázích napadání a fyzické produktivity. Doufám, že se mi to povede a budu odevzdávat, co půjde,“ poznamenala první zimní posila Slavie. Mezi Hronkovu specialitu patří dlouhé auty. „Popravdě, nikdy jsem se je vůbec neučil, přišlo to tak nějak samo. Už když jsem byl malý, zjistil jsem, že mám větší švih než ostatní, tak to vzniklo,“ doplnil.

První fotbalové krůčky udělal Petr Hronek v klubu SK Dolní Chabry, odkud poté přes Meteor Praha zamířil do Sparty. V tom ale hráč nevidí problém. „Chci si získat fanoušky. Slyšel jsem, že jsem vyrůstal někde, ale já s tímhle úplně nesouhlasím. Tohle je fotbalový život a jestli jsem byl tam nebo tam nehraje roli. Budu tady na Slavii odevzdávat všechno, co půjde, vždycky tam nechám maximum,“ podotkl Hronek, který během podzimu dvakrát skóroval a u tří dalších gólů asistoval.

Na jakém postu potřebuje Slavia posílit?

Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Videotest BMW M8 Coupe Competition: Přepychová sportovní bestie, která má zásadní vadu
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
ASN4G jako atomová pěst Paříže: stealth hypersonická střela má uletět až 1 000 km rychlostí až Mach 8, je evropským průkopníkem
Události247.cz
Události247.cz
Putin dělá z Běloruska evropskou Severní Koreu, myslí si experti
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Archeologové objevili nový tunel, který má být údajně vstupem do podsvětí