Tři nejzajímavější letní přestupy fotbalové Fortuna Ligy

Zdroj fotografie: twitter.com

Přestupový trh byl koronavirem postižen snad ještě více než jednotlivé soutěže. Jindy rozhazovačné kluby šetří, některé ligy se dohrávají v netradičních termínech, zatímco v jiných už týmy začínají s kondiční přípravou a celá řada hráčů trpí propadem formy v důsledku výpadku herní praxe.

Přesto se na tuzemském přestupovém trhu dějí velké věci. Zaujaly nás zejména tyto tři transfery.

Michal Beran z Liberce do Slavie

Šikovného subtilního středopolaře sledovala Slavia celou sezonu, a když se dobře uvedl v ligových zápasech, kde mimo jiné asistoval u branky Liberce při zápase proti Sešívaným, se v kuloárech začalo šeptat o brzkém přestupu. Beran nakonec skutečně změnil dres, i když je pravděpodobné, že pod Ještědem odehraje minimálně polovinu příští sezony jako hostující hráč. Slávisté za devatenáctiletého mladíka zaplatili zhruba patnáct milionů korun, což v porovnání s minulými lety není příliš vysoká částka.

Zdroj fotografie: barcamania.com

Adriel Ba Loua z Karviné do Viktorie Plzeň

Čtyřiadvacetileté rychlonohé křídlo z Pobřeží Slonoviny má za sebou velmi vydařenou sezonu, v průměrné Karviné nasbíral Ba Loua druhý největší počet gólových asistencí, lepší byl v tomto ohledu jen slávistický špílmachr Stanciu. Ani plzeňský nákup netrhá rekordy a i na poměry české ligy se Západočeši drží spíše při zemi – podle dostupných informací přinese tento přestup do karvinské kasy zhruba 13 milionů korun.

Zdroj fotografie: tvi24.iol.pt

Martin Minčev z Černo More Varna do Sparty

Sparta si letos na přestupovém trhu počíná poněkud rozpačitě, Slovák Hancko se zřejmě vrátí zpět do Itálie, Gabonec Kanga už oblékl dres Crvena zvezdy Bělehrad. Letenští tak zatím opatrně našlapují kolem českých i slovenských reprezentantů a přivedli jen jednu posilu, zato velmi zajímavou. Vycházející hvězda bulharského fotbalu, devatenáctiletý útočník Martin Minčev, už má za sebou čtyři starty za seniorskou reprezentaci. Sparťané za něj podle odhadů zaplatili asi 40 až 50 milionů korun.

Další zajímavé přestupy jsou například:

  • Transfer Malinského z Liberce do Slavie
  • Návrat Hubníka z Plzně do Olomouce
  • Přestup Schranze z Českých Budějovic do Jablonce