Tři čeští fotbalisté porušili týmová pravidla. Jeden z nich byl z kádru pro Euro vyškrtnut

Fotbalová reprezentace řeší nepříjemnou situaci. Tři její hráči porušili týmová pravidla. Jeden z nich na to doplatil a v týmu pro Euro končí.

i Zdroj fotografie: FAČR
                   

Tři čeští hráči národního týmu provedli pořádnou klukovinu. Na soustředění v rakouském Schladmingu před Eurem využili chvíle volna a vyrazili na tříkolky. Záložník Michal Sadílek ale upadl a zranil se. Má ránu v oblasti bérce a z nominace byl vyškrtnut. Že šlo o pořádný karambol, potvrzují i informace od doktorů. Ránu museli zašít 65 stehy.

Zraněný Sadílek je na dně

Vedení reprezentace v původním prohlášení tvrdilo, že Sadílek spadl z kola. Ale skutečnost byla dle Sportu jiná. Sadílek sjížděl kopec na tříkolce. Spolu s ním se nebezpečné jízdy zúčastnili Ladislav Krejčí, o jehož chystaném přestupu do Girony jsme na SportechŽivě také psali a David Jurásek. Zmínění hráči tímto riskem dle Sportu významně porušili týmová pravidla.

Pro pětadvacetiletého záložníka, který si zahrál i na minulém mistrovství Evropy, je to osobní tragédie. Prakticky jistý člen základní sestavy přišel v poslední chvíli o účast na Euru, pro které poslední měsíce dělal úplně vše. „Hrozně se těšil. Je to život, prostě se to stalo. Budeme mu přát, aby byl co nejrychleji zpátky. Do budoucna s ním samozřejmě počítáme a těšíme se, až bude zdravý. Když odjížděl, měli všichni kluci slzy v očích. Nebylo to jednoduché,“ řekl Hašek na předzápasové tiskové konferenci.

Tvrzení vedení reprezentace

Co vedení reprezentace o incidentu původně napsalo? „Hráči, kteří v pátek v přípravném zápase proti Maltě (7:1) odehráli více než poločas, měli v sobotu individuální program. Michal Sadílek při vyjížďce na kole bohužel nešťastně upadl a utrpěl tržnou ránu v oblasti bérce,“ řekl tiskový mluvčí Fotbalové asociace Petr Šedivý. Ať už to bylo jakkoliv, střední záložník nizozemského Twente to šeredně odskákal. Dokonce pro něj přijela sanitka.

Jak současnou oporu Slavie zranili fanoušci Sparty. Chvíli jsem nic neslyšel a neviděl, říká český reprezentant

O případném povolání náhradníka pro Euro se trenér Ivan Hašek rozhodne až po dnešním posledním přípravném utkání před závěrečným turnajem proti Severní Makedonii. Některé adepty již kontaktoval. Po zápase si sedneme a vše vyhodnotíme,“ uvedl Hašek. Trenéři mohou pro Euro po rozšíření kvóty povolat 26 hráčů. Hašek tedy může ještě jednoho hráče do pole dodatečně zařadit.

Český tým se na šampionátu ve skupině postupně utká proti mistrům Evropy z roku 2016 Portugalcům, Gruzii a Turecku.

Bude ztráta Michala Sadílka pro Česko zásadní? Napište nám do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Autor článku

Radek Bardouzl

Zobrazit další články